| Puffy_9872 a întrebat:

In ce tari ati mers? Care vi s-a parut cea mai frumoasa, dc?

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu am fost in Ungaria, Germania, Austria, Slovacia si Italia. Cel mai mult mi-a placut Austria, ca tara. Insa toate au ceva frumos. In Germania am vazut Padurea Neagra de unde izvoreste Dunarea. Superb loc. Sau Konstanz din Germania.
In Austria imi place tot. Superba Viena, Saltzburg, minunate.
Insa ce mi-a placut la nebunie este in Romania, Cheile Bicazului. Sau Arsenal Park din Orastie, Piatra Neamt, Delta Dunarii. Sunt doar cateva locuri in care m-as intoarce cu foarte mare drag. Poate chiar mai mult decat in cele din strainatate.

O seara placutawinking

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Italia : m-am simtit ca si acasa!

| PredatoR a răspuns:

Australia deoarece e cald aproape tot timpul anului, peisaj, civilizatie etc.

| Thunderstruck a răspuns:

Pai am mers in multe tari (ex:linchteinstein, slovenia, slovacia, austria, germania, Italia si inca vreo 5 tari) si cel mai mult mi-a placut elvetia, mai exact zurich:X primeai mancare si bauturi racoritoare free pe strada, am mers pe o str ft tare si era un fel de stonehange in miniatura si am stat acolo am mancat. ft tare ce sa zic:X apoi am fost la MCdonald's (10 euro un meniu care e la noi 10 lei dar ma rog ce salarii au aialaughing ) asa... si neam plimbat. am vazut ceasuri rolex(cel mai ieftin 2000 de euro, iar cel mai scump vreo 350 de miilaughing ) si apoi a trebuit sa mergem in austria.big grin sper ca ti-a placut si ca ai inteles ceva din ce am scris, nu eram ft concentrat cand am scris

| Nume a răspuns:

Franta. In Paris datorita gondolelor beretelor cum este cerul noapta turnul Efel + ca e orasul iubiri e cel mai frumos

| ytalyanu a răspuns:

Din toate tarile unde am fost am amintiri frumoase din luxemburg

| HoldMyHand a răspuns:

Am mers in Franta. Mi se pare frumoasa, cu o biserica imensa, Cu un turn IMENS.Blocurile sunt foarte mici, au noroc la cutremure.Si cum se zice Paris=Orasul indragostilor.As vrea sa merg in America.De ce? Mi se pare. ceva nemaipomenit, seara sa iesi la plimbare, si e lume, te simti in siguranta.Mergi undeva, te relaxezi.Cladiri mari si frumoase. O seara buna

| ErikaAlexandra a răspuns:

Pai eu am mers in turcia si mi s-a parut cea mai frumos in primul rand daca te duci in ANTALYA in BAZARUL MARE multi dintre turci o sa vorbeasca romaneste de parca ar fi scris pe fruntea ta sunt din Romania si am fost la un hotel fain nu ma intreba ca nnu stiu cjm se numeste dar a fost foarte faina parca era in SIDE bine eu iti sugerez sa te duci la hotelul TUSAN IN KUSADASY si hai mai repede ca e reducere la bilete sper ca te-am ajutat

| BlueBroom a răspuns:

Poi eu am fost in Austria, Elvetia, Croatia, Grecia, Bulgaria, Italia, Turcia si in trecere prin Sarbia si Slovenia iar vara asta am sa ma duc in Australia. Cel mai mult mi-a placut in Austria la Viena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania si Franta