| robertmagiculhp a întrebat:

La mine in vis eu ma puteam transforma intr-un fel de fantoma (adica puteam sa trec prin orice sa vad la mare departare prin ziduri si sa sar ca si cum as fi pe luna dar ca sa ma transform trebuia sa imi dau cu apa pe picioare) si eram la scoala cu 2 baieti si ma distram trecand prin ziduri si apoi unu dintre ei de la o scara din afara scoli m-a pus sa ma uit sa vad daca vin oameni fara cap cu o lumina in locul lui si am zis ca nu vine nimeni sa ne invadeze si m-am dus sa imi dau apa pe picioare apoi am vazut ca oamenii-fara-cap iau transformat pe prietenii mei in la fel ca ei sa arate si eu fugeam pe un hol f.f lung de ei si m-am trezit. Pare ciudat, nu? Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

E doar un vis ciudat. Si eu am destul de des vise din astea. De fapt in general visele sunt foarte ciudate, pentru ca se trece repede de la o scena la alta, dar fara o legatura. Si cand te trezesti te intrebi care era scopul tau? laughing
De exemplu uite ce am visat acum doua zile:
Eram cu parintii la un prieten, dar nici nu stiam la cine de fapt laughing Stiam doar ca la un prieten, dar cumva el locuia in blocul bunicii mele. Si radeam cu mama de wc-ul lui laughing)) Nu ma intreba de ce..Am iesit afara (dar asta e ceva foarte vag..de asta cred ca in vise scenele nu au o punte de legatura intre ele) si ma distram pe ceva ce parea a fi o masa de ping-pong. Eram cumva in laterala blocului si iesisem pe usa din spate,pe unde era si ghena. Si de aici visul meu tampit si obisnuit se transforma in cosmar cretin. Am auzit ceva venind. Parca mai multi pasi. Vorbeau si nu-mi amintesc daca erau fete sau baieti. Poate ambele sexe laughing) Nu mi-a placut ce vorbeau si mi s-a facut deodata foarte frica. Mi-era frica sa nu se ia de mine sau sa ma rapeasca. Am fugit spre intrarea in bloc si apoi imi amintesc o camera parasita si infricosatoare. Era foarte intuneric si eu alergam cu disperare. Era un apartament de fapt. Am intrat dintr-o camera in alta si parca imi disparuse frica. Cautam sa ajung la parintii mei. Fac o paranteza: niciodata nu mi-am visat fratele. Ciudaaat! Deci sa ne intoarcem la fuga disperata. Nu mai era asa disperata acum. Am iesit pe usa de la intrarea in apartament si am ajuns pe holul blocului. Dar nu mai era acelasi bloc. Era frumos, cu un covor pufos si mov, iar usile erau frumoase si cu modele gen antrelac. Parca nu ar fi fost un hol de bloc. Mai degraba hol de casa. Dar usile erau numerotate exact ca niste apartamente. In capat holul se termina cu o usa deschisa. Vedeam vag liftul. M-am dus in capat si m-am chircit langa usa de la capatul holului astfel incat sa nu fiu vazuta. Tin minte ca eram speriata si se apropia o persoana care ma infricosa groaznic si aveam impresia ca e un spirit rau care vrea sa-mi faca rau. Am stat acolo si la un moment dat chiar vorbeam cu mama la telefon. Dar eram ca intr-o conversatie normala. Apoi am adormit, dar eu am impresia ca ma prefaceam ca dorm, si m-a trezit fiinta aceea de care ma temeam pentru ca m-a intepat in gat cu ceva. Era o fata. Atata stiu. Apoi m-am trezit de tot.
Nu imi dau seama ce inseamna. Cred ca e prea ciudat ca sa-mi bat capul.

2 răspunsuri:
| JustHappiness a răspuns:

N-am priceput nimic... mai ales la sfârşit. happy