| sweetmih a întrebat:

Mai mereu nu am ce sa fac in afara de calculator si televizor; ce as putea face? Daca vreti sa sugerati cititul dati exemple, la fel si pentru filme. Va rog doar sa raspundeti cat mai repede P. S. pls raspundeti si cu cititul si dati multe, multe exemple

Răspuns Câştigător
| 7Azaky a răspuns:

Mai eu ti'as sugera sa iesi afara (televizorul nu prea merita...ca nu prea ai la ce sa te uiti in Romania, un Discovery, un National Geographic, Animal planet, Hbo, da inr est mai nimic)! Cu calculatorul e bine, dar nu in exces!
Asa ca mai bine ai iesi pe afara(cu rolele, bicicleta, skate'ul, sau pe jos la plimbare, la un fotbal, la un tenis, la un baschet, ce iti place tie!)!
Iar cand nu ai cu cine sa iesi afara... poti sa citesti sau sa faci exercitii fizice, flotari, abdomene, genoflexiuni, daca ai si niste gantere e si mai bine!
De citit nu pot sa iti dau exemple, pentru ca nu cred ca avem aceleasi gusturi, ultima mea carte citita a fost Maytrei, pe urma Dama cu Camelii, si acum mai am putin si termin Amintirile unei Gheise!
Pentru flme iti sugerez sa folosesti site'ul imdb!
Sper ca ti'am fost de folos cu ceva! O zi buna >big grin

1 răspuns:
| cristiana85 a răspuns:

Poti sa faci sport... te relaxeaza si face bine si la silueta :*

poti sa iesi sa alergi, sa te plimbi cu rolele... efectele nu vor intarzia sa apara.

succes!

Întrebări recente