| anonim_4396 a întrebat:

Imi sugerati ceva filme horror-thriller? Sa fie cu suspans.
PS:Astia care vreti sa-mi dati rahat-uri cu zombie,cu fantome..., abtineti-va.

Răspuns Câştigător
| Dranka a răspuns:

Filmele care ţi le recomand sunt extraordinar de bune, si cel mai bine ar fi sa nu te uiţi la trailere sau la descrieri big grin şi încă ceva... nu sunt horror, dar sunt pline de suspans şi răsturnări de situaţie încât chiar trebuie să le urmăreşti cu atenţie să înţelegiwinking

The butterfly effect 1, 2, 3
Match point
The hurricane
Bang bang you're dead
Black swan
Closer
Crime spree
Dream house
Fight club
Hannibal lector collection
Heat
How to rob a bank
In time
Inside man
Intouchables
Joy ride
Miami vice
Mr. nobody
Never back down 1, 2
Project x
Real steel
Revolver
Se7en
Seven pounds
Shutter island
Source code
Takers
The box
The debt
The game
The italian job
The pacifier
The prestige
The shawshank Redemption
The sixth sense
etc...
mi-e lene să mai scriu acum... în caz de îţi plac şi mai ai nevoie dă-mi un mesajwinking

| unknownn a răspuns (pentru Dranka):

Cam jumatate le stiu, dar in sfarsit un raspuns mai competent, nu doar filme cu fantome, diavoli si alte prostii.
Iti dau fundahappy!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa fii terminat psihologic si eventual sa visezi urat vreo cateva nopti, iti recomand Devil (2010). Raul pe care nu il vezi, dar e pretutindeni si iti poate face oricand rau. Depinde de faptele tale.

| unknownn a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat sa mentionez ca nu vreau cacaturi cu diavol si alte prostii din astea de adormit copii.

| Ekcstsy a răspuns:

Seria Saw

| unknownn a răspuns (pentru Ekcstsy):

Am vazut toate filmele cand au aparut la vremea lor, suntem in 2012 WTFstraight face?

| Ekcstsy a răspuns (pentru unknownn):

Man filme horror in adevaratul sens al cuvantului nu prea au mai aparut ceva noutati. Poate prometheus e ceva de capul lui nu l-am vazut iti spun din reviewuri si ce am mai auzit. Genul ala cu tineri in padure omorati etc... e oldies si fumat demult. Uite daca nu la-i vazut cu toate ca e vechiut Mindhunters e foarte fain. Am ramas impresionat de el. Bafta

| Patyi a răspuns:

Seria Saw
Texas Chainsaw Masacre
The House Of Wax
The Orphan
The Strangers
Friday the 13th
Wrong Turn
The Hills Have Eyes

| unknownn a răspuns (pentru Patyi):

Le-am vazut pe toate, mersi oricumhappy

| denymar a răspuns:

Scary Movie 1, 2, sau 3(ca 4 ii o prostie)ii comedie si groaza...

| unknownn a răspuns (pentru denymar):

Nu vreau rahat-uri din astea, comedie groaza? Nu exista asa ceva.Ori e comedie ori e horror.

| wyla a răspuns:

The Strangers (2008)
Scris de Cosmin pe 10 July, 2009sad Fara comentarii
Post adaugat in [ Horror ]
Filmul este povestea a doi îndragostiti care se retrag la o casa de vacanta, ambii foarte suparati dupa ce Kristen (Liv Tyler) nu este de acord cu cererea in casatorie a iubitului ei James(Scott Speedman). Lucrurile decurg absoult normal pana cand cineva bate la usa si intreaba de o fata care a locuit acolo. Kristen [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ criminali, filme 2008, filme de groaza, filme horror, filme suspans ]
The Last House on the Left (trailer)
Scris de Alex pe 3 March, 2009sad Fara comentarii
Post adaugat in [ Horror ]
Maestri ai genului horror Wes Craven si Sean Cunningham reviziteaza filmul care a propulsat cariera celui de-al doilea in urma cu ceva ani si care a influentat cursul filmelor horror care au urmat dupa acesta, este vorba despre filmul The Last House on the Left. ADucand unul dintre cele mai notorii thrilere noii generatii, regizorii exploateaza [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ filme horror, filme suspans, filme thriller, trailer la filme, Trailere ]
The Island (2005)
Scris de Flori pe 3 January, 2009Un comentariu
Post adaugat in [ Actiune, Thriller ]
Un film extraordinator cu o idee inovatoare destul de buna, care face posibila in viitor rezolvarea oricarei probleme medicinale, printr-o tehnica destul de buna, aceea de clonare. Filmul consta in clonarea de vedete si oamenii bogati, pentru a le oferi acestora o viata indelungata si lipsita de vreo grija. Mii de clone au fost realizate [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ filme 2005, filme de actiune, filme suspans, filme thriller ]
Passengers (2008)
Scris de Dan pe 29 December, 2008Un comentariu
Post adaugat in [ Drama, Thriller ]
Filmul Passengers in niciun caz nu este horror, nici macar thriller nu l-as cataloga, mai degraba mi s-a parut o drama cu mult suspans. Cel mai mult la Passengers mi-a placut faptul ca nu este in niciun moment previzibil, filmul te poarta spre o intriga diferita de ceea ce descoperi la final. Lupta tinerei psiholog-terapeut [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ Anne Hathaway, filme 2008, filme drama, filme suspans, filme thriller, Patrick Wilson ]
The Pursuit of Happyness (2006)
Scris de Flori pe 3 December, 2008Un comentariu
Post adaugat in [ Drama ]
Am revazut acest film, simtind nevoia de a constientiza inca o data sacrifiile unui parinte pentru copiii sai, si in acelais timp lupta eterna pentru a razbi in viata. Aceste lucruri le putem invata in acest film, unde Will Smith reuseste sa le evidentieze atat de bine, renuntand la rolul sau de comediant. Chris Gardner [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ filme 2006, filme drama, filme suspans, Will Smith ]
Premonition (2007)
Scris de Flori pe 24 November, 20087 comentarii
Post adaugat in [ Drama, Thriller ]
De curand, o colega mi-a recomandat filmul Premonitia. Desi a aparut in 2007 si a fost difuzat de mai multe ori pe HBO, de abia astazi am apucat sa il vad. Sandra Bullock interpreteaza rolul unei mame, Linda, cu doua fetite, si un sot, Jim ( Julian McMahon ), avand o familie fericita si o casa [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ filme 2007, filme drama, filme suspans, Sandra Bullock ]
13 Hours in a Warehouse (2008)
Scris de Dan pe 24 November, 20082 comentarii
Post adaugat in [ Horror ]
13 Hours in a Warehouse este un horror nici prea prea, nici foarte foarte. Nu stiu cat de creepy poate fi o fantoma sub forma unei holograme, dar in fine, sa zicem ca pentru unii este, mai ales ca daca eliminam chestia asta, filmul chiar nu mai ramane cu nimic horror. Povestea este simpla. Cinci [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ filme 2008, filme creepy, filme de groaza, filme horror, filme suspans ]
Pulse (2006)
Scris de Alex pe 23 November, 2008Un comentariu
Post adaugat in [ Actiune, Drama ]
Cat de periculos poate fi un virus de computer? Pai asa credeau si protagonisti filmului nostru, care din nefericire aveau sa plateasca cu pretul vietii aceasta neatentie. Josh (Jonathan Tucker) este un hacker care declanseaza sirul sinuciderilor in lant care cuprinde lumea, atunci cand sparge o baza de date a unor ingineri care lucrau la o [...]

Citeste in continuare...

Taguri: [ filme 2006, filme calculatoare, filme suspans, Jonathan Tucker, Kristen Bell ]
Transsiberian (2008)
Scris de Flori pe 23 November, 2008sad Fara comentarii
Post adaugat in [ Actiune ]
Transsiberian este filmul in care notiunea de suspans este cuvantul cheie. Roy (Woody Harrelson) si sotia sa Jessie (Emily Mortimer), calatoresc cu faimosul Transsiberian pe ruta China-Rusia, spre marea placere al lui Roy, un mare iubitor de locomotive vechi. Drumul celor doi americani ia o intorsatura tragica, cand se imprietenesc in tren cu Abby(Kate Mar

| unknownn a răspuns (pentru wyla):

Eu vroiam parerea voastra personala, din filmele pe care le-ati vazut, nu sa scrieti pe google: Filme horror, si sa dai pe primul link apoi sa dai copy-paste, asta puteam sa fac si eu.
Din lista ta doar 3 filme imi plac, dintre care 2 le-am vazut.

| Fuchii a răspuns:

The Collector, Casa de Ceară, 13 Fantome, Casa celor 1000 de cadavre, Case 39.

| unknownn a răspuns (pentru Fuchii):

The collector si Casa de ceara le-am vazut cand au aparut.
Restul e can-can...doar am zis ca nu vreau cu fantome si alte rahat-uri, vreau filme din care sa invat ceva nu cretinisme de adormit copii.

| XxFlorin22xX a răspuns:

Leatherface Texas Chainsaw Massacre 1, 2 si 3 laughing E cam vechi dar povestea este adevarata

| unknownn a răspuns (pentru XxFlorin22xX):

Pacat ca le-am vazut acum mult timp...

| dumbass_7741 a răspuns:

Diaries from cernobyl ( e filmat in prypiat)

Întrebări recente