| Mentaaaaa a întrebat:

Maine am teza ziceti-mi si mie cateva modalitati de a invata ca sa retin mai usor...

Răspuns Câştigător
| PandaGirl a răspuns:

Te inteleg perfect.Eu chiar azi am dat teza la matematica.In timpul invatatului mananca ciocolata.Contine lecitina, iar lecitina ajuta la concentrare si memorare.Citeste f bine lectile din caiet si din carte. Fa niste exercitii. O mica idee.Inregistreaza-te pe telefon spunand definitiile. Asculta in timp ce te relaxezi si cand adormi roaga pe cineva sa deschida telefonul acolo unde te-ai inregistrat.Vei vedea ca de dimineata vei sti totul.

Succes!:*

4 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

1 ar fi sa mai lasi pc`u

| maryus92 a răspuns:

Trezestete diminiata pe la 5 si invata o sa retii foarte usor happy

| Claudelu_6992 a răspuns:

Incearca sa imparti ce ai de invatat pe bucati.Invata fiecare bucata timp de 10 minute(sa aiba undeva la 15 randuri de dictando caiet studentesc). Nu te impacienta daca inainte de teza crezi ca ai uitat totul; cand iti vor fi puse subiectele in fata iti vei aminti tot. Daca ai eseu incearca sa faci intai un plan pe ciorna. Daca il vei face direct, exista posibilitatea sa uiti informatii vitale.Bafta:bd.

| raluca25 a răspuns:

Papă Ciocolatăăălove struck!
eventual de post (daca tii :d)
Succes maine la teza! Fugi si-nvatalove struck!