| lololololol a întrebat:

Maine merge la o petrecere, vreau sa imi fac parul ondulat putin pe la varfuri, cum fac? apropo, nu am ondulator, si nici de ala are indreapta parul ( am uitat cum se numeste laughing )

12 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Pai eu repet ce a zis Sara... e o solutie foarte buna si practica

| cotzobel a răspuns:

Pai poti folosii acele moate, care ti le. a spus Sara, sau iti poti impleti parul in spic, cam 5-6 codite, dar inainte de a iti impletii parul ti. l dai cu spuma.sau ar mai fii o varianta pe care a folosit. o prietena mea: se dadea cu bere pe par, ea are putin parul ondulat si ii ieseau niste bucle superbe. Parul conteaza mai putin cum e facut, important e ca tu sa te simti binehappy. distractie placuta!

| madalinutza a răspuns:

Du-te la o vecinahappy. poate are eahappy

sau poti sa iti cumperi bigudiuri daca nu ai acasa.nu is asa de scumpetongue

| Sara a răspuns:

Draga stii cum faci? solutzia se cheama moatze. ai nevoie de : niste foi de ziar si niste fasii de material cat degetul de late. Hartia sa fie mai lata ca materialul lunga de 10 cm si lata de 5 cm hartia de ziar. Impletucesti pe mijlocul fasiei de panza (pe lat cum ar veni), bucata de ziar apoi o rasucesti pe suvita de par udata cu bere, apa cu zahar, sau otet (ca sa reziste). O rasucesti cat vrei de lung sa fie incretitura si legi materialul ca o funda. Tii materialul circa cateva ore, pana se usuca parul, sau il usuci tu cu pheonu'. Deznozi materialul, si gata esti creata. Ai niste onduleuri superbe, spuma, fizativ si gata! Ideal este sa te ajute cineva mama sau o sora. Distractie placuta, sper ca te'am ajutat, pa pa, astept fundita!

| Denisse_8813 a răspuns:

Atunci...singura solutie ar fi bigudiurile...hee hee

| lololololol explică:

Hottweet, nnu nu am de la cine sa imprumut. multumita?

| MihaLoveYou a răspuns:

Vad ca cei care dau raspunsurile nu sunt prea seriosi, tot ce trebuie sa faci e sa iti speli parul si sa folosesci un piaptan obisnuit cu care te descalcesti mai intai.
Partea mai complicata a trecut, acum trebuie sa iei feonul si sa iti usuci parul, dar nu normal, si iti rasucesti o parte din par pe piaptan apoi usuci acea parte cu feonul, si tot asa pana e gata "freza".
Succes! kiss.

| ÅñdRa a răspuns:

Daca ai o placa de indreptat parul dar sa nu fie din aceea lata, til poti face cu placa

| hottweet a răspuns:

Pai si cum vrei sa-ti faci altfel.
se numeste placa de intins parul.
nu poti sa imprumuti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perie si uscator? Moate din material textil? sau rasucesti suvite groase de par umed si prinzi cu agrafe ca melcii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si cum ai vrea tu sa-l faci

nu poti sa imprumuti si tu?

| anamarya31 a răspuns:

Pai e simplu te speli pe par iti ei o preye rotunda si incepi sa iti ondulezi parul in timp ce til usuci.