| YLLL a întrebat:

Maine, se face la noi la scoala halloween. eu nu am niciun costum. dar vreau sa vad si nu am voie fara costum sau ceva masca. ce as putea sa fac?straight facesau cum sa ma machiez cumva?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Nu ai voie! Bai, ce prostie! sad Daca nu are omul costum, din varii motive, este automat exclus? E chiar ridicol. sad Decupeaza un carton in forma de 8, cu extremitatile ascutite, precum se macheaza fetele la ochi ca turcoicele (parca), si-ti faci ochelari. Pui aracet, presari cateva bilute, saracesti perna de cativa fulgi, pui un elastic, te imbraci intr-o rochita, si poti fi o printesa, ceva. Petrecere frumoasa!winking

4 răspunsuri:
| 4LeafCloves a răspuns:

Ca tot e toamna ai putea sa iti ciufulesti parul, sa il prinzi si sa iti pui cateva frunzulite in el. Apoi sa iti faci o masca din carton in forma de frunza, dar daca nu reusesti poti sa iti faci niste desene pe fata, in jurul ochilor, ca o masca. Poti sa te imbraci cu haine normale doar sa fie ceva mai inchise, de culoare verde, cachi. Ar fi o idee.

| mihaela_9665 a răspuns:

Pai...eu cred ca ar trebui sa iti faci un costum de vrajitoare:coif facut din carton, o rochie foarte lunga, si pti sa iti faci o masca tot din carton.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te imbraci tot in negru cu unghiile negre...(vrajitoare)si masca(nu stiu)si sa te machiezi tot in negrubig grin

| geo9308 a răspuns:

Are mihaela perfecta dreptate un coif... ceva... o fusta lunga... o matura si totul e ok