| Mr.Sex a întrebat:

Materii filologie la clasa a 9-a?

Răspuns Câştigător
| eueu1212 a răspuns:

Clasa a IX-a : 4 ore de romana, 2 de mate, 2 de latina, 1 de fizica, chimie, biologie, 2 de sport, 4 de engleza [ profil intensiv engleza :d ], 2 de franceza, 2 de logica si argumentare, 2 de istorie, 2 de geografie, 1 de muzica, 1 de desen, 1 de religie, 1 de tic.

Clasa a X-a : 4 ore de romana, 2 de mate, 3 de istorie, 2 de geografie, 4 de engleza, 2 de franceza, 2 de latina, 1 fizica, chimie, biologie, 1 de sport, 2 de psiholohie, 1 de educatie antreprenoriala, 1 de religie, o ora de muzica si de desen la 2 saptamani, 1 de tic. That's all, I hope.

Intr-a XI-a "urca pe scena " 2 ore de economie, una de sociologie, literatura universala. Mai mult de atat nu stiu. Fundita plz?

6 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Romana, latina, engleza, franceza(astea sunt de baza), mate, fizica etc fundita?

| Didu a răspuns:

Romana
engleza
franceza
sport
religie
desen
biologie(o ora pe saptamana)
chimie(o ora pe saptamana)
fizica(2 ore pe saptamana)
matematica(2 ore pe saptamana)
desen
geografie
istorie
logica
TIC[Tehnologia Informatiei si a Comunicarii] si cam atat happy

| aиdяaaa●• a răspuns:

Logica-2 ore
Istorie-2 ore
Romana-4 ore
Engleza-3 ore
Desen-1 ora
Religie-1 ora
Geografie-2 ore
Sport-1 ora
T. i. c(ceva gen informatica)-2 ore
Muzica-1 ora
Fizica-2 ore
Latina-2 ore
Matematica-(2 ore
Chimie-1 ora
Franceza-2 ore
Biologie-1 ora

BAFTA!big hug

| εїз Ir εїз a răspuns:

Istorie, romana, nu trea multa matematica. Dintr-=a 10 a nu mai faci matematica.Limbi straine, geografie si cam atat in mare parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se tine foarte mult cont pe romana si limbi straine

| AndreeaBloooo a răspuns:

Hei. Eu sunt la Filologie intensiv franceza, acum termin clasa a9a si am: 4x romana; 4x franceza sin care 1 optional; 2x engleza; 1x latina; 2x istorie; 2x logica; 2x matematica; 2x fizica; 2x geografie; 1x chimie; 1x biologie; 2x TIC; 1x soprt; 1x desen; 1x muzica; 1x religie. happy Sper ca te-am ajutat.