| Sapphire a întrebat:

Mereu, cand sting tv-ul sa ma culc observ pe usa si pereti niste pete luminoase albe, dar mereu isi schimba locul. Nu am idee ce poate fi. Voi ce credeti?
Ceva paranormal, spirite sau ce? straight face

13 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

laughing Nu e nimic paranormal, stai linistita. E foarte normal. E din cauza ca ochii tai s-au obisnuit cu lumina tv-ului. Nu stiu exact cum se numeste fenomenul si procesul stiintific detailat, dar cam asta e cauza 'mai pe romaneste'. Nu ai observat ca si de multe ori cand stingi lumina din camera se vad acele pete? Sau uita-te la soare cateva secunde si apoi uita-te in alta parte si ai sa vezi ca se intampla la fel. Nu e nimic supranatural. E biologie.

| Ea12345 a răspuns:

Poate asa cade lumina de la fereastra.Nu exista asa ceva, stia fara grijahappy

| waXonwaXoff a răspuns:

Dupa ce ai stat cu ochii beliti in televizor normal ca o sa vezi pete,din cauza televizorului vezi asa ceva.

| hândel a răspuns:

Un vecin al meu avea aceeaşi curiozitate despre nişte pete de prin cameră, şi până la urmă a aflat că avusese loc o crimă în apartamentul lui, şi petele alea erau petele de sânge care fuseseră şterse, şi după care venea spiritul mortului în fiecare noapte ca să-şi ia sângele înapoi de pe pereţi. Dar nu-ţi fă griji, atâta timp cât ai uşa încuiată, corpul mortului nu va putea intra peste tine, asta dacă nu cumva îţi piepteni coada la fereastră ca să se prindă mortul de ea şi să se caţere la tine. (glumesc) devil

| shadovv a răspuns:

Lol... e doar lumina de la tv sau probabil yeti ca alceva realistic vorbind nu gasesc

| Irina117 a răspuns:

Nu cred
eu cred ca e o luminita de la ceva
de la televizor sau de la un aparat ceva
sau poate un vecin are lumina aprinsa sau ceva in genu si se duce lumina si pe peretii taihappy
sau poate daca stai la bloc e de la vreo institutie ceva...care are lumina si lumina vine in peretii dai
dar daca nu e nimic asemantor...nu stiuthinking

| Sapphire explică:

Si sa persiste tot timpul noptii? thinking
Cateodata mi se mai intampla sa ma trezesc noaptea si eu tot le mai vad.
Uneori le vad si pe tavan. laughing

| PinkY a răspuns:

Probabil ochii tai sunt obositi si de aceea iti apar acele pete. E cam la fel ca si atunci cand intri in casa cand afara e soare puternic si iti apar niste cerculete albe in fata ochilor. Cel putin mie asa mi se intampla. Nu te gandi la chestii de genul. Stai linistita.

| eu.;] a răspuns:

Nu, nu e nimic paranormal, dar altii nu ar trebui sa rada.
nu credeti pana nu vedeti. mie mi s-a intamplat asa ceva, nu personal dar am vazut cu ochii mei. dar tu poti sta linistita, nu e nimic neinregula.astea cu paranormalele sunt cazuri rare, dar exista! asa ca nu mai faceti misto, nu stiti cum e sa traiesti asa ceva.

| Ralucutsa a răspuns:

Daca ai draperii se pot vedea lumini pe pereti in forma de exemplu de zebra de pe autostrada...
Datorita farurilor masinilor ce trec pe zebra se formeaza chestiile alea...

| DarkBlood32 a răspuns:

Daca te zgai mult la PC sau la TV normal ca vezi pete pe pereti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ai stat cu ochii beliti in televizor normal ca o sa vezi pete, din cauza televizorului vezi asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva vezi niste stele (nu neaparat verzi)? S-ar putea sa te carpeasca cineva pe intuneric. Reactia ar fi fireasca. laughing Si acum serios... Este o simpla reactie a retinei, ca urmare a expunerii ei la o sursa intensa de lumina, nu neaparat TV-ul.