| dulcikaa a întrebat:

In blocul meu mereu se sting si se aprind luminile, iar pereti se umple de panza la etajul 10 unde nu sta nimeni. voi credeti ca blocul meu este bantuit?

Răspuns Câştigător
| mariuca_7151 a răspuns:

Da, ar putea fii adevarat

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Despre paianjeni, Biblia spune ca locuiesc chiar si in casele imparatilor, asa ca stai linistit, cu atit mai mult o vor face in locuri nelocuite, cit despre stingerea si aprinderea luminilor, poate fi o simpla defectiune la instalatia electrica. Asa ca, lasa "bintuiala" deoparte. Doar daca tie iti place sa "bintui" pe undeva seara sau noapteahappy.
Daca vrei totusi sa afli de vreun loc bintuit, nu il vei gasi la blocuri, care sunt aproximativ noi pentru asa ceva, ci la acele case vechi de sute de ani, care au istorii scrise in incaperile lor. Nu e o regula, dar adesea unele din casele bintuite sunt dintre acelea.

| cretzufinish a răspuns:

Nu... e un bloc cu senzori laughing

| Hombre a răspuns:

Sgur este bantuit de spiritul Elodiei ca ia bantuit si pe procurori de la DNA si la arestat pe Dan Diaconescu. Asa ca aduceti un sobor de preoti sa sfintesca locul altfel spiritul cel rau sa se carabaneasca. Daca si dupa asta se mai aprind luminile inseamna ca si gur este un OZN si anunta hingheri si il va prinde prin metodele lor specifice si il va duce la un adapost acolo unde sunt si ceilalti caini vagabonzi...pardon, OZN-uri!? ce mai conteaza caini, OZN-uri ce o fi.laughing

| dulcikaa explică:

Ms

| dulcikaa explică:

Va multumesc mult

| IrxnIroxyI a răspuns:

Faza cu luminile - Probabil :
1.Cineva se joaca
2. N-au mai fost schimbate de mult
Faza cu panza de paianjen tongueaianjenii fac panze, chiar daca locuieste sau nu cineva la acel etaj.

Nu te teme, blocul tau nu este bantuit. big grin
Daca auzi zgomote stranii, atunci poti crede ca este bantuit.
Pana atunci, numai binewinking

| βÚβÚ a răspuns:

De obicei paianjenii prefera locurile ca acelea de la etjul 10, mai ales ca nu locuieste nimeni. Becurile se pot stinge si aprinde daca au senzor laughing Si... poate sunt pe moarte ( ma refer la becuri, adica nu mai folosesc bine). Nu poate fi bantuit oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este pinza de paianjen nu e decit o dovada a unei existente cit se poate de pamintene cu toate ca nu mi-as dori sa fiu o niscavai insecta prin zona. Iar treaba cu becurile care se sting si se aprind nu-i decit rezultatul supraincalzirii gazului de neon din ele.Bintuita e numai mintea voastra de copii dar si asta e benefic din cauza ca ce rost ar mai avea viata daca n-ar fi imaginatia, visurile de noapte si spaimele copilariei?

| sabbster2 a răspuns:

Daca se stin si se aprind luminile cu siguranta da