Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2759653intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Sep
SATI 306.422AFISARI
164.102VIZITE
147.915V. UNICI
12 Noiembrie 2011
vladvlad23 intreaba:

Mi-ati putea da o lista cu combinatii de culori? Ma refer la toate culorile, si inainte sa imi ziceti stiu ca nuantele de culori sunt infinite dar ma refer:

Alb + GAlben = Portocaliu si asa m-ai departe, si m-ar interesa si din ce culori se formeaza culoarea pielii. FUNDA.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    12 Noiembrie 2011 15:02
    BiaBubulina a răspuns:

Alb+ Portocaliu= culoarea pielii
    Rosu + Albastru = Mov
    Galben + Albastru = Verde
    astea sunt primare, dar poti sa le combin cum vrei tu si sa iasa ceva nou. Si la orice culoare care adaugi alb este deschis ex: culoarea pielii si la orice culoare care adaugi negru iese inchis ex: doliu :)) in fine uite si un site :http://www.dnl.ro/blog/web-design/ghid-de-combinare-a-culorilor-pentru-un-web-design-de-exceptie-ii/ scuze pentru ca este in engleza dar dai la traducere. Funda?

• 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 12 Noiembrie 2011 15:24
    noktambul a răspuns:
    Esti varza! Varza rosie laughing Sau discromatopat. Rosu + galben = portocaliu, nu alb + galben! Din ce culori se formeaza culoarea pielii?! Pielea cui? Pielea unui chinez, a unui congolez, a unui tz1gan, a unui danez, a unui sarpe, elefant sau mai stiu eu ce vaca?
    12 Noiembrie 2011 15:48
    vladvlad23 explică (pentru noktambul):
    Bai super picasoule, ma refer la piele alba si toti si-au dat seama de asta mai putin tu luminatie, creier de nuca, pentru ca piele neagra se formeaza din negru (cel mai complicat lucru) si pielea unui chinez e galben deschis deci tot un fel de alb, asa ca taci din gura si nu te baga ca sa zici ca ai dat si tu un rasbuns, si daca vroiam sa stiu pielea vacii te intrebam de familia ta, nu imi irosi nervii si timpul cu raspunsurile tale ca nu am timp sa citesc raspunsuri stupide. Daca tu intrebi cat % din creier se foloseste in mod normal eu nu o sa te intreb daca creierul unei maimute sau creierul tau, asa ca lasa naibii raspunsurile astea multumesc de intelegere. Ca si asa aveam draci si vii tu sa ma enervezi
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 12 Noiembrie 2011 15:05
    trăncănici a răspuns:
    Roşu+albastru--violet,galben+albastru--verde,roşu+galben--orange.Asta e baza.Le închizi sau le deschizi cu negru sau alb.
  • 12 Noiembrie 2011 15:23
    dana85 a răspuns:
    R+G= Orange (O), G+A=Verde (V) R+A= Violet(Vi), culori binare obtinute din amestecul culorilor primare
  • 21 Decembrie 2012 23:57
    Alin_Ionescu_1992 a răspuns:
    Incearca pe http://culori.ro-sotw.com

gasesti ultimele combinatii de culori, si te poti folosi si de categorii.
  • 12 Noiembrie 2011 15:03
    Eduardisimo a răspuns:
    Culoarea pielii este rosu+alb eu am incercat si a mers
  • 16 Septembrie 2013 02:56
    Buzatu_Alina_1990 a răspuns:
    Salutaree..intra pe aces link si aici vei gasi toate culorile cum sa le combini corect pentru o vestimentatie impecabil de atragatoare si nu numai pentru vestimentatie ...chiar si pentru cei care iubesc sa se joace cu culorile in domeniul artisc.Succese...sper sa iti fie de ajutor. http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din_moda/ghidul_de_asortare_a_culorilor
  • 16 Mai 2014 20:18
    Chedves_Maria_1956 a răspuns:
    Ce combinatie se face din rosu sa dea maro