| asdfghjk872 a întrebat:

Niste recomandari de filme mai bunicele? Ceva drama-romance, sa ma faca macar sa plang! big grin FUNDA! happy

7 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

The Curious Case of Benjamin Button
Remember me
The Notebook
Love Story
A Walk To Remember
The Vow
The Town
The Help
Black Swan
Love and Other Drugs

Sunt mai multe, dar personal astea m-au facut pe mine sa plang.

| faramatania a răspuns:

The Courious Case Of Benjamin Button(2008)
The Notebook(2004)
Million Dollar Baby(2004)
Ghost(1990)
Moulin Rouge(2001)
About Schmidt(2002)
Lilya 4ever(2002)
Brokeback Mountain(2005)
Thr Wrestler(2008)

| liliacALB a răspuns:

THE DEVIL'S DOUBLE! Inspirat din realitate!winking

| pinkeye a răspuns:

Mauve,eu am vazut un film de nota 10000 se numeste Neil cea salbatica(personajul principal Juddie Foster), e super!(TREBUIE VAZUT)

>Alte filme care sa te faca sa plangi:
*Field of Dreams (1989) - Ray Kinsella (Kevin Costner) este un fermier cu vise multe care se hotărăşte să transforme un vis în realitate. Pasionat de baseball, el construieşte lângă casă un teren pe care vor veni să joace nume celebre în lumea baseball-ului care au plecat dintre noi.
*Schindler's List (1993) - Lungmetrajul prezintă povestea adevărată a enigmaticului Oskar Schindler, membru al Partidului Nazist, care reuşeşte să salveze vieţile a mai bine de 1100 de evrei în timpul Holocastului. Rolul principal este interpretat de Liam Neeson.
*Si ravnitul:Bambi (1942) - Un pui de căprioară rămâne singur pe lume atunci când mama lui moare. El devine prieten cu alte animale din pădure şi învaţă să supravieţuiască. Este un film clasic pentru toate vârstele.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundaaa?

| pinkeye a răspuns (pentru pinkeye):

Cum e? Ai vazut vreo unu?

| Bella20 a răspuns:

Prison Break. e superb filmul.love struck..Nu am cuvintee.

| shastaa2222 a răspuns:

Hachiko un film de nota 10