| TheAnswer123 a întrebat:

Nu am foarte mult timp liber dar atunci cand am imi pace sa citesc asa ca aveti ceva carti faine de recomandat pentru mine?

6 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Un hohot in bezna- Vladimir Nabokov
Parinti si copii- Ivan Turgheniev
Ochi de caine albastru - Gabriel G. Marquez

Cartile sunt de mica dimensiune ca paginatie, daca stai prost cu timpul, pe acestea ti le recomand, le termini repede.

| Daemoon a răspuns:

Depinde si ce anume obisnuiesti sa citesti! happy

Eu iti recomand Puntea Suspinelor", de Michel Zevaco, are doar 4 volume! :p
Am citit-o acum ceva timp, sper sa-ti placa in caz ca decizi sa-ti faci timp pentru ea! happy

De asemenea ti-as mai recomanda cartile lui Dan Brown, in eventualitatea in care iti plac astfel de lecturi!

| andrey663 a răspuns:

1)Varsta ta?>
2)Ce ai citit pana acum?
3)Ce fel de carti te atrag?

| GrumpyGirl a răspuns:

Depinde... Dar oricum, mie mi-au placut:
-Cartea pierduta a vrajitoarelor
-Cele 9 vieti ale lui Chloe King
-Seria Percy Jackson si olimpienii
-The bone season(sezonul oaselor)
-Mai las-o moale cu fantomele
-Seria The vampire diares
-Evernight
Cam atat. Funda?

| bebicuts a răspuns:

Depinde ce preferi!
Eu citesc "Lichidati Parisul"-de Sven Hassel si concomitent cu ea am inceput sa citesc si "The thirty-nine steps"-de John Buchan(on line)
Ce preferinte ai?

| ZuZumonster a răspuns:

Jocurile foamei 1, 2 si 3!