| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai puneti intrebarii pentru a va face tema! Cine e cu mine sa raspunda aici.

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Sunt cu de acord cu parerea ta, nu sunt cu tine.

| Vizitiul a răspuns:

Andreea -Domnisoara, acest site nu a fost conceput pentru rezolvarea temelor. Facandu-i tema cuiva, nu-l ajuti, mai degraba il afunzi in namol. Se va obisnui ca tot timpul sa-i faca cineva tema, nu va incerca sa se descurce singur. Cand se va afla in fata unui examen, cine il va mai ajuta? Asa se pune problema.
Lasati copiii sa-si faca singuri temele, nu va lasati impresionati de rugamintile lor. Culmea, vad ca se voteaza cu inteligent si folositor asemenea idei. E trist...

| mihaibrasov a răspuns:

Nimeni de pe site nu vrea sa faca asta (ma refer la admini). Probabil le convine traficul, care altfel, ar scadea considerabil.

| ELD a răspuns:

Eu nu am nimic importiva, doar in cazul in care cere o explicatie sau in cazul in care nu intelege o anumita formula... dar nu EU iti dau textul. TU gaseste`mi adverbele.

Răspuns utilizator avertizat
| magicianul19 a răspuns:

Asa e!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Treaba asta le revine administratorilor care sunt platiti cred.

| Me_5216 a răspuns:

Ai dreptate. toti intra pe site ca sa intrebe cat fac 2+2. eu zic sa avem grija si sa raportam aceste intrebari.

| 288474 a răspuns:

Contra.
spam.

| andreea_9470 a răspuns:

Eu nu sunt de acord. fiecare are dreptul sa intrebe ce vrea, iar noi trebuie sa ajutam cu ceva in orice problema, daca putem si stim, in cazul temelor. de asta suntem pe site. adu-ti amine ca se numeste Toti Pentru Unu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU! cat face 1+1=? Glumeam normal! De aceea iau note mici la scoala din cauza celor care le rezolva temele (cei care raspund) ei zic ca-i ajuta dar de fapt ii prostesc mai rau ca nu vor invata niciodata sa-si rezolve singuri temele.Cand ii scot la tabla la scoala (pe cei care isi fac temele aici) ce mai fac? parca vad ca se plang tot aici "am luat nota 3, ce sa fac ca-mi ca imi vine sa ma arunc de pe bloc? ajutati-ma va rog"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu voi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@andreea "Toti Pentru Unu", dar sa-i ajuti la lucruri bune.(am scris la anonim si de ce nu e bine sa le faci temele). Daca vrei sa fi utila le-ai spune sa fie atenti la scoala si sa isi rezolve mai apoi singuri temele. Daca cineva le rezolva temele pe TPU, nu vor atenti la scoala si nu vor invata vreodata sa rezolve temele bazandu-se pe teoria "Las ca gasesc prosti pe TPU care sa mi le rezolve"(asta e adevarul chiar daca doare). Da, ar merita sa ajuti pe cineva care te pune sa-i explici cum se rezolva sau sa dai indicatii cum se face un comentariu, nu" faceti-mi si mie un comentariu" sau "care e rezultatul la problema asta?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca o chestie, raportati ce e de raportat, ca de aceea se pun din ce in ce mai multe intrebari stupide pe TPU.Ar trebui sa ajutati TPU (site-ul) intai sa ramana curat (raportand ce nu e bun) si mai apoi sa-i ajutati pe ceilalti.Sta in puterea voastra, tineti TPU curat!

| carmenuta a răspuns:

Eu sunt cu tine