| mara_9187 a întrebat:

Nu stiu sa sarut straight face
Nu am sarutat nici un baiat in viata mea. [am16 ani]
vreau sa dau un exemplu.
[ daca viitorul meu iubit sar apropria din ce in ce mai mult pentru a ma saruta, eu ce trebuie sa fac? Am foarte mari emotii]
va rog sa nu radeti de mine, ajutati`ma, dati`mi sfaturi si spuneti-mi cum se saruta ]
pls happy dau funda si voturi!

Răspuns Câştigător
| Alexxa10 a răspuns:

In primul rand, nu il respinge! pentru ca se v-a simti foarte jignit si nu v-a crede ca nu il placi, si nu vrei sa il saruti. Apropiete si tu de el. Si totul v-a venii de la sine. Stai linistita, nimeni nu s-a nascut invatat. Nu poate sa iti spna nimeni cum se saruta, pentru ca fiecare are propriul sau stil de a saruta. Daca o sa il placi cu adevarat pe viitorul tau iubit, atunci nu iti mai face probleme, te apropii de el, si vei invata sa saruti, mai repede decat ti-ai imagina! Mult noroc! >big grin

5 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Vrei ca sa iei herpes sau sa te umpli de bale? Nu merita, mai bine stai asa, si treci direct la etapa a 2-a, dar neaparat cu prezervativ, ca si acolo se iau destule chestii. Da funda.

| sebywarlord a răspuns:

Lasa-te dusa de val draga nu ii nimic greu in a saruta, totul vine de la sine ...inchide ochii si gata!

| Paula_6492 a răspuns:

Poi nu iti trbe` asa ceva`, spre ex:yop ma dau dup` felul in care saruta pers aceia`, pentru` ca nu toti au acelasi stil...Deci:`stai ctva sec. pan` prinzi ritmul...sh dup` continuilaughing)`.
Fundita`big grin! love struck`.

| AlleHaha a răspuns:

Nu trebuie sa ai emoti. O sa vezi ca o sa iti vina totul de la sine. Vezi ce face el, si faci si tu.

| Allale a răspuns:

Dupa mine, nu este ceva foarte grav ca nu sti sa saruti. totul are un inceput. o sa-ti fie foarte usor pentru ca totul vine de la sine. Nu te intimidaa. :* Bafta.