| Elvisut a întrebat:

Oare cum e dupa ce mori, oare exista viata dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| deea98 a răspuns:

De existat, cu siguranta exista, insa nu o viata cum ne-o imaginam noi. Poate e o viata asemenea ingerilor, o viata de mesageri ai lui Dumnezeu, respectiv Lucifer. In orice caz, vom trece din lumea vazuta(lumea noastra), in cea nevazuta( a ingerilor).

Eu zic sa nu te gandesti de pe-acum la moarte, fiindca nu ajuta la nimic...:]

3 răspunsuri:
| MDLNA a răspuns:

Cel putin, eu, cred in reincarnare.

| Any_3777 a răspuns:

Nu exista viata dupa moarte.Atunci ce rost ar fi avit venirea Fiului Lui Dumnezeu pe acest pamant.A venit pentru. noi ca sa ne invete cum sa traim curat ca atunci cand murim si dupa judecata sa fim mantuiti.Dar ne-a lasat si libertatea de alegere, deci poti crede ce vrei.

| Fishhh a răspuns:

Daca chiar te intereseaza subiectul si nu vrei un raspuns scurt si sec citeste aici

http://www.m-t.ro/7starideconstiinta.html

si aici

http://www.scribd.com/doc/30052303/38/STAREA-DE-VEGHE