| maryelena a întrebat:

Oare s-au despartit din cauza mea? Fostul meu prieten s-a cuplat cu o fata, acum o saptamana am facut rost de id-ul ei de mess, am intrat pe ea si am inceput sa-i scriu: sa stii ca xxxxx inca ma mai iubeste pe mine, ca inca ma mai cauta, ieri m-am intalnit cu el, etc... (deci am mintit-o asa). La care astazi am aflat ca ei nu mai sunt impreuna! Oare s-au despartit din cauza mea? prietena mea a zis ca poate nu s-au despartit din cauza mea, ca daca era sa fie din cauza mea se desparteau atunci in perioada aia cand am vb eu cu ea si nu dupa o saptamana si ceva! Voi ce credeti? e posibil sa fie din cauza mea?

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Voi va aranjati ploile una alteia si tot voi va plangeti ca ce mizerabili sunt baietii! Halal morala si comportament! Ce casnicii o sa aveti voi? Nici nu ajungeti bine de la nunta acasa ca si intervine alta sa va ia sotul!

| Razvan a răspuns:

Urat ce ai facut.Eu stiu ca in dragoste si in razboi totul este totul permis dar totusi sa nu uitam de vechiul proverb:"Ce tine nu-ti place altuia nu-i face"raised eyebrows
Nu imi dau seama daca ai mustrari de constiinta pentru ca ei s-au despartit probabil din vina ta sau te bucuri. E imposibil sa nu ai prieteni comuni.Intreaba-i pe ei adevaratul motiv al despartirii lorwinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De ce n-o intrebi? Oricum, el nu se mai intoarce la tine SIGUR! Dar poate te imprietenesti cu ea dupa faza asta.

| FeFy` a răspuns:

Da fiindca i-ai spus acelei fete asa ceva.

| vlad93fcv a răspuns:

Cert e ca nu trebuia sa faci asta. daca te.ai despartit de el inseamna ca fiecare o luase pe drumul sa, daca tu te indragosteai de alt baiat si el ii spunea ca inca mai vb si se intalneste cu tine ti.ar fi placut? Nu poti stii daca s.au despartit din cauza ta, tot ce se poate. Poate acea fata chiar a crezut ca fostul tau inca se mai intalneste cu tine. Nu trebuia sa faci asta!

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Este posibil sa se fi despartit si din cauza ta. Poate ca s-a gandit ceva timp si a dat ascultare minciunilor spuse de tine si a hotarat sa se desparta de el straight face, sincer tu cum ai reactiona daca cineva iti spune ca vorbeste si se intalneste cu prietenul tau? poate ea ales calea de a se despartii. thinking dar ar exista si varianta sa nu se fi despartit din vina ta si sa fi existat alte probleme intre cei doi. sad
Eu te sfatuiesc nu cu rautate, ba chiar cu prietenie ca data viitoare sa nu mai faci asa. Nici tie nu ti-ar place daca ai fi in situatia ei. Te inteleg ce simti dar fata aceasta nu are nicio vina. Poate ca acum ea sufera si plange, la asta nu te-ai gandit? Daca l-ai pierdut pe el asta nu inseamna ca trebuie sa-i distrugi viata si sa-l desparti de actuala prietena, mai bine iti vezi de drumul tau si iti incepi un nou capitol, dar ai grija sa te gandesti de 2 ori inainte sa reactionezi sau sa spui ceva!winking
Bye bye!wavekiss

| silver19 a răspuns:

Pai de ce ai intrat pe ea si i-ai spus asta? eu unu cred ca din cauza ta s-au despartit, adica eu daca eram in locu ei ma bufnea si rasu sa-mi zica cineva ce i-ai zis tu ei, e chiar penibil... lol straight face

| kiwii a răspuns:

O saptamana nu e un timp lung, deci sansele ca tu sa fii cauza despartirii lor sunt destul de mari.Si e cam urat ce ai facut. Daca ai vreun regret, eu zic sa vorbesti cu fata si sa o lamuresti.Adica cel mai bun lucru pe care il poti face este sa iti recunosti greseala.Sau vrei cumva sa profiti de situatie?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai imbata cu apa rece. Bineinteles ca tu esti cauza. Grow up!