| anonim_4396 a întrebat:

Peste 7 zile merg la mare. Puteţi sã îmi spuneţi ce sã fac zilele astea ca sa treacă timpul mai repede? Mulţumesc frumos.

Astept cat mai multe raspunsuri! DAU funda.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la munte 7 zile si o sa treaca mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Sa treaca timpul mai repede poti sa:
-iesi cu prietenii
-asculti muzica
-te uiti la filme horror sau care iti plac
-raspunzi la intrebari pe TPU
-dormi
-mergi la biblioteca si imprumuti carti sa le citesti
-desenezi
-planuiesti un chef sau picnic sau ce vrei cu prietenii
-nu te uita la ceas foarte des
-decoreaza-ti camera
-fa un sport nou sau chiar mai multe
-cauta lucruri noi sau vechi prin casa
-colectioneaza ceva
-invata sa jonglezi
-faci origami
-pui porecle prietenilor
-uita-te la pozele vexhi din album
-suna un prieten vechi
-viziteaza ceva ruda din satul/orasul tau!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai poti sa:-
-Te pregatesti pe cand pleci
-Sa iti incarci telefonul cu jocurile/cantarile/aplicatiile preferate
-Sa mergi sa faci cumparaturile de care ai nevoie pe cand pleci!

| MarianaNiculescu a răspuns:

De obicei cand faci ceva distractiv sau te relaxezi trece mult mai repede timpul.
Uite cateva sfaturi:
- Te uiti la filme ( orice gen vrei, nu conteaza)
-Citesti o carte si bea ceai
-Mergi cu prietenii in oras
-Dormi cat mai mult
-Nu te uita la ceas prea des.

| xDragosel007 a răspuns:

Doamne, deci si eu merg la mare peste 12 zile si nu stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede, mai repede a trecut anul scolar decat astea 15 zile! big grin

| DevilNight01 a răspuns:

Stai afara cu prieteni si o sa vezi cum o sa zboara timpul mai ales daca ai prieteni buni

| AlexBossulThau a răspuns:

Faci diferite chesti:iesi cu prieteni, dormi si alte chestii nebunestii gasesti tu ceva!
Funda?

| ʚiɞ_Semy_1989 a răspuns:

Well, timpul trece repede cand te distrezi. Faci tot ce te face pe tine fericita. De la dormit la mancatul celei mai faine mancari rolling on the floor. Poti iesi cu prietenii, sa te uiti la filme, etc.

| Tita_Catalin_1989 a răspuns:

Poti sa stai sa te joci pe PS sau sa iesi cu prieteni pe afara tu alegi! big grin sper sa te fi ajutat.big grin