| Aurelia_6050 a întrebat:

Poate aceasta intrebare vi se va parea stupida, dar eu tot o pun, si va explic si de ce big grin Deci, as vrea sa stiu daca voi cunoasteti vreo metoda prin care as putea sa dezlipesc de pe un scaun o moneda. Este lipita pe scaunul meu de la scoala o moneda, si vreau s-o dezlipesc big grin Dar nu e ce probabil credeti voi, ca sunt saraca si mor pentru o moneda, ci vreau sa ii arat celui care a lipit-o (intentionat) ca pot s-o dezlipescbatting eyelashes laughing Cred ca e lipita cu SuperGlue. Poate fi dezlipita cu ceva? (nu ceva ascutit, am incercat si nu merge laughing)

8 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Poti incerca cu acetona sau spirt, cu spray, cu parfum, cu deodorantlaughing
Sper ca te-am ajutat!laughing

Abh
| Abh a răspuns:

Ideea mea 'geniala' e de a lua o bricheta din aceea cu flacara anti-vant (whatever) si arzi moneda pana cand, implicit, se va arde si lipiciul de sub ea si ii va scadea integritatea, pe urma o poti dezlipi cu ceva ascutit mai usor, prin socuri. Ai vazut cum se schimba o roata e masina? Nu prin forta constanta ci prin socuri repetate.

Abh
| Abh a răspuns:

Acetona nu dizolva superglue nici in o mie de ani, mai ales ca n-are cum sa intre acetona sub moneda. Nu?

| Aurelia_6050 explică:

Merci pentru idei. Maine incerc una din metode big grin

| luana1 a răspuns:

Apa fierbinte

| luci00 a răspuns:

Incearca cu acetona happy cred ca merge laughing.

| luci00 a răspuns:

Incearca cu acetona cred ca merge laughing :d.

| luci00 a răspuns:

Nu stiu la mine a mers o data.