| psploader a întrebat:

Poate parea o intrebare mai prosteasca insa chiar nu stiu! Internetul de la Iphone si PS Vita e gratis? Adica nu platesti si nu faci abonament la nimic? Si daca imi mai puteti spune niste telefoane la fel cu internetul gratis, la care sa mearga youtube, si alte site-uri intregi. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| tutibubu a răspuns:

Pai, ca sa ai internet ai nevoie de o cartela. pe care trebuie sa ai activata o extraoptiune sau sa ai abonament si sa ai inclus si ceva cu date(un trafic) deci. daca ai internet pe cartela ta... Internet gratis nu ai decat daca intrii pe o retea de wi-fi!

| psploader explică (pentru tutibubu):

Pai si telefoanele alea cu 3G? Adica doar extraoptiunea conteaza? Si la PS Vita care are wi-fi (da inteleg ce inseamna wi-fi) dar si 3G!

| tutibubu a răspuns:

Da. 3G este internetul oferit de operator