| IWachYouFromTheDarkness a întrebat:

Probabil o sa sune ciudat si sunt sigura ca exista cineva ce sigur zice:,,Da, cred ca trebuie sa dormi mai mult si sa te trezesti la realitate! LOL laughing " sau ceva de genu'. Cand eram micuta aveam impresia ca cineva ma striga mereu,chiar daca de exemplu, eram singura in camera, intr-o zi...eram la scoala,stateam in pima banca de pe randul din mijloc ( nu stateam acolo, era doar pauza si nu aveam ce face) ma uitam la tabla apoi ma uit in jos si vad o fata, cred ca avea cam 14-16 ani, nu avea uniforma si se uita insistent la mine, zambea.ce-i drept am vazut-o pentru 2-3 secunde,am clipit si a disparut ( stiu ca pare ciudat si nu cred ca o sa ma creada prea multi, dar mi-a fost oarecum frica pe moment).S-au mai intamplat cateva lucruri de genul, ideea e in felul urmator, e oarecum infricosator deoarece te cam ia prin surprindere dar nu as vrea sa renunt la asta, nu stiu ce sunt acesti oameni si nu stiu de ce-i vad si vreau sa aflu. Deci stiti cumva un site unde as putea sa gasesc cateva informatii legate de asta sau ati putea avea chiar voi o parere? Eu am cautat dar nu am gasit mare lucru, as vrea ca cei ce considera asta o gluma sa nu raspunda. Multumesc~ OwO

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Consulta un psihiatru.
"O persoană diagnosticată cu schizofrenie poate avea halucinații (cele mai frecvente sunt reprezentate de auzirea unor voci), deliruri (adesea bizare sau de natură persecutorie) și gândire și vorbire dezorganizate."

| PedoBarbie a răspuns:

Se numesc halucinaţi.

Răspuns utilizator avertizat