| maf a întrebat:

Sal/buna am o urgenta, nevoie de un raspuns, prietenei mele trebuia sa ii vina ciclul pe 18 luna aceasta si suntem in 25 si nu i-a venit inca, noi cand am facut-o am fost foarte atent, am facut neprotejat, poate intarzia asa mult ciclul?

2 răspunsuri:
| George1510 a răspuns:

Pei daca ai facut-o neprotejat, nu poti spune ca ai fost atent ( daca ai incercat sa eviti ejacularea in vagin nu a fost atentie ci prostie, mult mai sigura fiind varianta cu prezervativ). Deci sunt riscuri ca ea sa fi ramas insarcinataasad. Pe de alta parte ea poate avea un ciclu neregulat straight face si asta ar putea fi scaparea

| NeverTheLess a răspuns:

Cumparati un test de sarcina pentru a fi siguri. Ciclul ii poate intarzia chiar si mai mult daca este neregulat. Dar repet. Cumparati testul si repetati-l daca este nevoie. Dupa ce aflati rezultatul decideti ce aveti de facut.