| maf a întrebat:

Sal/buna prietenei mele trebuia sa ii vina ciclul pe 18 luna aceasta si suntem in 25 si nu i-a venit inca, poate intarzia asa mult? Noi cand am facut-o eu am fost foarte atent si nu mi-am dat drumul in ea si dupa nu am mai continuat..., dar poate intarzia o saptamana?

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

O sa fii tata... oricat de atent ai fost.

| xibalba a răspuns:

Ai folosit prezervativ, atentule? Daca nu, ia in calcul si posibilitatea ca ea sa fi ramas.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da, poate intarzia si mai mult, dar daca nu ti-ai dat drumul in ea poti sa stai linistit ca nu a ramas insarcinata.Se mai intampla si chestii din astea uneori, totusi ca sa fiti siguri ca totul e in regula ar trebui sa-si faca prietena ta un test de sarcina.

| AyaStormhold a răspuns:

Daca nu i-a venit inca ciclul poate i s-a rupt himenul! Si daca se rupe ramai insarcinata si pe timpul sarcinii nu ai ciclu desteptule! Dar daca nu ti-ai dat drumul in ea poate exista posibilitatea sa nu fi ramas.fiind doar o perioadata diferita(pentru ca nu exista posibilitatea sa fie perioada cand vine ciclu la perfectie adica aceeasi perioada)