| TheDarkDragon a întrebat:

Sal.Cum as putea sa ma aseman cu un vampir? Adica nu vreau sa ma "transform" numa sa imi pun cateva caracteristici ale lor, plz.CA vreau pentru halloween, dar nu vreau raspunsuri gen (pune-ti dinti de vampiri dela magazin), ci ceva mai original, mai realist.

9 răspunsuri:
| ashley26pink a răspuns:

Despre haine... daca esti baiat, ar trebui sa fie de ajuns un costum, iar ca fata vei avea nevoie de o rochie neagra scurta si cizme negre lungi. pai, ca machiaj, incerca sa faci rost de o pudra de fata de cea mai deschisa nuanta, alba chiar daca se poate, pe care sa o aplici peste tot pe portiunea de piele vizibila. ia un ruj (preferabil lichid) foarte foarte rosu cu care sa te manjesti pe la gura, inclusiv pe o parte din dintii din fata, ca sa para sange. daca te pricepi cu machiajul, incearca sa iti faci pe fata cu un creion rosu niste vene asa iesite pe dinafara. incearca ceva negru pe la ochi, si in rest mai ai nevoie de o pereche de dinti falsi de vampir de la magazin.
p.s. daca ai partener/a, incearca sa ii desenezi cu acelasi ruj pe care il folosesti, niste urme pe gat care sa semene cu muscatura ta.

| Musique a răspuns:

Ai văzut prea multe filme.Roag-o pe mama ta să-ți explice că vampirii nu există-n realitate.

| Puffulets a răspuns:

Dinti din plastic, o pelerina neagra, macheat cu negru pe la ochi, date cu fond de ten mai alb asa sau cu faina. te descurci tutongue

| TheDarkDragon explică:

SUNT BAIAT. exista cumva vreo modalitate sa imi fac ochii rosii?

| NoMusicNoLife25 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Poti incerca cu lentile de contact. Oricum pozele nu mai conteaza daca spui ca esti baiat tongue

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Pai daca esti baiat ar fi de ajuns sa te imbraci intr-un costum cat mai elegant la care sa aplici o pelerina lunga si neagra. Daca esti fata poti incerca cu o rochie neagra lunga sau o fusta lunga si neagra cu o bluza sau un tricou tot neagra sau rosie. Iti poti pune si o pelerina rosie sau neagra. Poti sa iti ptinzi parul in coc. Poti folosi o pudra alba pentru a te da pe fata si un ruj rosu, iar in jurul ochilor foloseste un creion negru, eventual machiaj negru.
Iti las si niste poze cu mine cand am fost costumata in vampir ( ps : sunt fata).
http://www.facebook.com/....../photo.php