| TrottiForYouOfSurprise a întrebat:

Sal, daca nu-mi termin chiar toata tema de vacanta o sa iau un patru? Adica avem o profa de romana nebuna, ni-o dat 50 de teste de facut, 11 carti de citit P. S. Acuma intru in a 6a. Ce ziceti vi se pare mult?

11 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Da foarte. cand am intrat in a sasea (bine, profa de romana era diriga noastra), nu neo dat decat 15 carti, dar nu obligatoriu toate in vacanta, si printre care si poezi, dar nimic de scris. profa voastra pare chiar severa rau. pai aici depinde de ea, daca iti va da sau nu un 4. oricum, iti urez succes :*

| Ionait a răspuns:

50 de teste si 11 carti? Cat de mult... (sarcasm). Da' toata vacanta ce ai facut? In 3 luni de zile nu ai fost in stare sa citesti niste carti? Pariu ca v-a dat sa cititi "La Medeleni", "Amintiri din Copilarie", "Popa Tanda". Carti care iti iau 2-3 ore sa le citesti.
Nu vrei nota 4, dar nici nu ti-ai facut tema...

| Andreea14Bianca a răspuns:

Daaaaa. Eu trec pe a 7-a si nu ne-a dat deloc teme... e o porcarie

Răspuns utilizator avertizat
| ShadowGuitar a răspuns:

Stai calma, pariu ca nimeni nu si-a terminat temalaughing

| hiphopgirl a răspuns:

Da foarte de obicei copiilor in vacanta le da o carte sau un rezumat multa treaba dar o sa-ti dea un 7-8 n-are cum 4

| AlissaDăăă a răspuns:

Mi se pare o gramada o.o.

| Madalina123 a răspuns:

Da, e mult! Dar straduieste-te, sa nu ai apoi surprize neplacute:-s.

| AndreIT97 a răspuns:

Da si nu. Daca iti faceai temele de la inceputul vacantei... Eu cel putin, dar trec a opta, ne-a dat 100+ pagini la romana 400+ probleme la mate de olimpiada, si o carte de arhimede.

| dulcica97 a răspuns:

E nebuna doamne fereste cum sa dea asa ceva e foarte mult scuze ca i-am zis nebuna e prea mult pentru un elev de clasa a sasea

| Sergiu21345 a răspuns:

Sal,eu cred ca o sa iei un 7 daca nu-ti termini toata tema de vacanta.Si 50 de teste e mult si 11 carti e putin.
Daca se poate funda plzzzzzzzzzz.
Si sper ca intrebarea mea te-a ajutat.