| cFlorin a întrebat:

Sal TPU.Am o problema cu unitatea ( asa cred eu ). De un timp scoate un zgomot mai mare... adica la inceput abia se auzea, acum se aude din alta camera daca esti atent.De ce? Ce sa faci sa mai reduc din zgomot?

7 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

Aspira ventilatorul, probabil ca s-a pus praf pe el si s-a supraincalzit.

| nic3rr a răspuns:

Daca mai ramane ceva praf dai si tu cu betisor dinacela de ureche.

| salomeea27 a răspuns:

Opreste calculatorul, desfa-l, curata-l de praf (in special ventilatoarele). Daca ai ventilatoare pozitionate in plan vertical mai mult ca sigur va trebui sa le schimbi deoarece praful care s-a acumulat in timp le-a descentrat.

| ElenaMaria1 a răspuns:

De obicei scoate zgomot cand e de ceva timp, nu mai e asa noua. Si mai poti sa o cureti de praf.

| laurik_5214 a răspuns:

Curata unitatea de praf din cauza asta se audewinking

| Claudiu_Piesciuc_1996 a răspuns:

Mai curata si tu culerul si sursa si mai da cumva sa suflii

| Dogaruu_Alex_1990 a răspuns:

Daca ai o unitate mai noua incearca sa mai adaugi un ventilator(are 2 supoarte pentru asta), daca nu poti pur si simplu sa aspiri pe acolo