| Keon a întrebat:

Asi vrea sa stiu si eu : cand vine festivalul berii la Iasi?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru prima oară în ultimii ani, municipalitatea Iasi nu va mai organiza tradiţionalul festival al berii, mai mult, la orice acţiune de acest fel, din „considerente de mediu", vor fi interzise grătarele cu mici şi cârnaţi

Tradiţional Festival al Berii, pe care municipalitatea ieşeană îl organiza în fiecare an la sfârşitul lunii mai, şi-a încheiat tradiţionala epopee. Motivul invocat de către reprezentanţii Primăriei este acela că în acest an nu a mai fost înregistrată nici o solicitare pentru organizarea acestui eveniment. În schimb, pe adresa Primăriei au venit două solicitări din partea unor companii producătoare de bere pentru organizarea a două manifestări similare, spre sfârşitul lunii mai şi începutul lunii iunie. Prima manifestare, „Festivalul verii Heineken", ar trebui să aibă loc în perioada 28 mai-2 iunie, în faţa Palatului Culturii, iar cel de-al doilea eveniment, „Zilele Prieteniei Bergenbier", are loc în perioada 7-8 iunie.
Srs: http://www.ziarulevenimentul.ro/......43637.html