| Anonymus3000 a întrebat:

Vreau si eu sa imi spuneti niste exerciti ca sa ma inalt ca sunt cam scund pentru varsta mea. Nu vreau sporturi vreau niste exerciti a si mai vreau sa fac muschi la mana cum as putea face ca toti de la mine din clasa ma bat la skandembarg ( scuze daca nu am scris bine ) repede

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inaltimea este din genetica, adica vei fi atat de inalt cat iti permite genetica. Vrei muschi la mana e bine de stiut ca nu ii vrei in alta parte.skandenberg-ul e cu totul altceva decat masa musculara, acolo tragi cu biceps-ul, triceps-ul si antebratul.Cauta exercitii pentru antebrat sau mergi la o sala ca sa castigi ceva fortza.stalone in filmul over the top se bate in finala cu unu care are 60 cm in brat si il da la skandenberg,el fiind mic si firav pe langa ala,dovada lansand la o parte ca este film,e puterea bratelor nu marimea lor + niste tehnici.ce faceti voi in clasa e caterinca, ca va lasati cu toata puterea corpului si trisati facand podul, acest sport are niste reguli pe care nu le cunosc toti!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

"trisati facand podul", serios? DE CAND pod = trisare? Ai voie sa sucesti incheietura cum vrei tu.

Si nu tragi doar cu alea 3 grupe, tragi cu tot corpul

| Alisstor a răspuns:

Gantere pentru muschii de la mana. Si intinderi pentru inaltzime. Daca ai avea bara de tractiuni ar fi chiar mai bine.

| HinoKahoko a răspuns:

Sti, cresterea are perioade. unii cresc, altii stau pe loc. nu-ti fa griji ca si tu vei creste din nou. exercitii... ridicari la bara (si pentru muschi).

| SloOpY a răspuns:

Nici eu nu-s tare inalta. Profu de sport a zis sa te urci pe o bara si sa stai suspendat akilo cat timp poti tu...j cu skandembargul imprumuta niste haltere de la cineva, aia din clasa la mine asa fac

| Cosmin86 a răspuns (pentru SloOpY):

Mai bine imprumuti tu o carte de limba romana, ca scrii ca ultimul ANALFABET

Răspuns utilizator avertizat
| clodis a răspuns:

Pentru inaltime faci tractiuni la barawinkingEu in 4 luni am crescut considerabil facand asta, si asa iti antrenezi si muschiihappy