| claudiugp a întrebat:

Sall all am un catel de 5 luni o corcitura intre caine lup si altceva nu stiu exact ce...in fine este extrem de prietenos(precizez ca acesta se afla la bunicii mei la tara)pe mine nu ma deranjeaza insa pe bunicii mei DA pentru ca vor un caine care sa nu fie prietenos cu stranii pentru ca ascesta cerseste efectiv atentie nu stie altceva decat sa manance si sa se joace.stiti metode de a-l face sa fie mai agresiv cu strainii sa ii latre cel putin.va rog spuneti bunicii mei vor sa il dea altcuiva sau sa il arunce va rog chiar nu vreau lucrul acesta.

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

In acest caz cainele trebuie lega in lant ( va deveni rau si agresiv ).

Citeste mai multe despre asta aici:

http://epochtimes-romania.com/......c---113513

| LordeTil a răspuns:

Pai si eu am avut catelul asa dra prietena mea cand venea la mine imi manghia catelul agresiv si cu putere pe cap pana catelul meu se enerva si vroia sa in muste de degete sau prietena mea il mai si amagea, iar din cauzee acestea tuuror le e frica sa vina lamine caci catelul meu a devenit rau si apropo catelul meu este pekinez. Deci sa face ce a facut amica mea daca vrei ca si catelusa ta sa fie ca si catelusul meu. Sper ca te-am ajutat. Fundita? :*