| 45731253469 a întrebat:

Sall! Mine e 1 aprilie si vreau sa fiu cit mai originala in farse big grin
Dati-mi, va rog, niste idei despre ce farse as putea sa fac happy Fundita :*

8 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Ai fi mai originala daca ti-ai vedea de treaba ta si nu te-ar interesa toate ritualurile astea de rahat in care este prinsa toata populatia tampa a Romaniei, sub influenta spiritului de turma!

| LupCuBlog a răspuns:

Salut! Uite aici niste farse :
1. Pune in pasta de dinti usturoi taiat marunt.
2. Farsa pentru patronul unui magazin! Lipiti un afis pe usa unui magazin in care sa precizati: reduceri de 70% pentru primii 200 clienti in ziua respectiva (se lipeste noaptea si magazinul sa aiba program dupa ora 8 sau chiar 9, sa fie timp sa faca lumea coada)
3. Inlocuieste crema de corp a victimei cu maioneza sau ulei
4. Pentru fete: cumparati o pereche de chiloti de dama si ascundeti-o in masina lui, buzunarul lui de la haina – undeva unde puteti sa o gasiti mai tarziu si sa-i faceti scandal.
5. Lipeste cu un scoch incolor capacul si colacul de la wc (asta daca ai boala pe femei sau cacaciosi ). O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!
6. In timp ce doarme cineva pune intr-o farfurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!
7. Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.
8. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.
9. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!
10. Mai poti pune ulei pe gresie.
11. Sa schimbi iala la usa.
12. Ai nevoie de o farfurie, unt, sare si multe servetele. Spune-i victimei tale cat mai serios ca ai vazut pe Discovery cum untul degaja caldura daca pui sare deasupra. Pune unt in farfurie si sare peste el. Tine apoi mana deasupra si prefa-te ca simti caldura. Apoi intreaba-l si pe el daca o simte. Iar cand are mana deasupra farfuriei - pleosc! Preseaza-i repede mana cu a ta ca sa striveasca untul.
13. Cum sa razi de un taximetrist? Fa semne disperate dupa.

Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| alexadeea a răspuns (pentru LupCuBlog):

Cate farselaughing)

| LupCuBlog a răspuns (pentru alexadeea):

Da big grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea te bucura asta, dar, daca tot vrei sa faci ceva... nu te baga! Este ceva cam urat, nu prea are sens si las pe altii sa faca asta! De ce sa faci si tu? Lasa mai e si anul viitor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Inspiră-te de aici,
http://www.calificativ.ro/Pacaleli_de_1_Aprilie-a20624.html
Te pup!

| SendItToMe a răspuns:

-lipeste cateva monede cu superglue pe trotuar, punete pe o banca si amuza te seama tuturor care incearca sa ridice moneda de jos
-ia telefonul unui prieten si schimbai limba in chineza
-shimba semnul de inchis deschis de la magazine
-ia un sim nou si trimite prietenilor mesaje ciudate gen "stiu unde ai ascuns cadavrul", sau altele cu tenta sexuala.
-invitati prietenii in partea opusa de oras la un bar si cand ajung acolo si te suna ii spui ca numai ce ai plecat si sa va intalniti in alt bar si tot asa

| DeyaaLovee a răspuns:

Buna.:*.Deci am sa iti spun cateva sper sa iti placabig grin

1:Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.

2:Cu toate ca e cunoscuta, inca e amuzanta. Schimba sarea cu zaharul astfel incat ceilalti sa nu remarce si asteapta sa le vezi expresia cand gusta din felul de mancare.

3:O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!