| mennenspeed a întrebat:

Am aflat un iepure de camp mai mic ( dar am mai mici ca el si deja mananca legume ) la cativa metrii de casa bunicei mele, am vazut ca era foarte speriat. L-am lasat in acea seara acolo si nu l-am atins, doar m-am uitat la el, dar in cealalta zi, l-am gasit tot acolo. Am vazut ca era foarte speriat si din cauza sa nu pateasca ceva din cauzele animalelor ( caini ) l-am luat si l-am adaugat " la colectia mea de iepuri ". De 3 zile nu a ma ncat nimica. I-am pus morcovi,trifoi,varza, salata, ridichi, dar nu vrea sa manance nimica. Ce sa fac? Am pus langa el un iepure domestic de 2 zile, dar tot nu mananca, sta ghemuit intr-un colt. Cum pot sa il domesticesc si sa i-l fac sa manance? FUNDA!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-l vei domestici. Va muri. Lasa-l in voia lui. Si eu am facut asta cand eram mic si a murit. N-a mancat nimic.

| nicusor222 a răspuns:

Sall ai rezolvat cv cu iepurele de camp ca am si eu 3 si tot asa nu mananca nimic si stau foarte retrasi.

| nelugug a răspuns:

Mai aveti iepurasii de camp? si eu am unul, l-am ingrijit cu atentie, sunt speriosi, la inceput i-am dat lapte cu seringa mai tarziu l-am invatat sa bea din cutie iar dupa aceea i-am dat trifoi, tarate si apa, morcovi, coaja de paine uscata.Nu l-am tinut in cusca ci liber dar am avut grija sa nu fie speriat fiindca atunci sau se ascunde sau face rau, se urca pe pereti(sare).Are deja vreo 5 luni si m-ar interesa un mascul pentru pentru inmultire.Are cineva?