| usernamebpla a întrebat:

Sall TPU, am o prietena, si vrea sa isi faca niste bani vara asta, cum poate o fata de 15 ani sa faca rost de niste bani? sta la tara, nu la oras, ma ajutati sa o ajut?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Muncind cu ziua in agricultura, la oamenii din sat care au nevoie de muncitori sezonieri ori vanzand produse agricole in piata, din gospodaria parintilor ori ale altora.

| Vogelspinne a răspuns:

Stii cum se fac banii la tara?
Iti dau o idee sunt multe familii care merg pe camp si au copil mic acasa deci ar putea fi o dadaca smug

| MoreTime a răspuns:

Ma. La tara nu poate sa imparta pliante etc. Da poate de ex sa mearga la babe sa le stearga prafu, sa le dea foc la gradina, sa le spele gainile, sa imparta ziare la mosii care nu put, sa faca dansuri orientale in fata curtzii, sunt o gramada de chestii de facut la taralaughing... Tre sa fie inventiva.

| LiGhT015 a răspuns:

Cel mai simplu mod e sa lucrezi la gradinita o cunoscuta de-a mea a lucrat o luna a lucrat ca dadaca nu ca educatoare. Dar mai bine sa lucrezi educatoare in schimb iti dau mai multi bani.pentru dadaca salariu e cam 750 dar pentru educatoare e mai mult.Bafta!

| swet girl 22 a răspuns:

O pot ajuta eu. poate face rost de bani devenint reprezentant metropolitan. e simplu. dai likul asta pentru inscriere:http://shop.metropolitans.ro/......a/MV5T2tiC sa fie majora si ea cum nu e se poate inscrie cu numele mamei sale sau tatalui.id meu este madutadenisa pentru detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are alimentara satul ei pune-o sa ii ceara mamei ei 40 lei iar apoi sa cumpere ieftin de acolo si sa vanda scump aici la ea acasa sa vanda vecinilor nu e treaba mea ce cumpara dar sa vanda vecinilor mai scump dacat cu cat a luat ex:a cumparat cu 30 lei paine a vandut cu 50 lei acea paine iar vecinii sigur vor cumpara ca sa nu mai mearga departe pana lala alimentara stii? Iar daca nu are alimentara satul ei sa faca lantisoare si apoi sa le vanda la sstatia de autobuz sau in autobuz sau in gara sau in tren sau la aeroport sau in avion ea alege sunt o gramada de optiuni dar eu recomand sa vanda lantisoare in tren fiindca maai vin turisti si cumpara mult, sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curatenie in casa, gradina si ar putea ajuta vecinii.

| MaRi_6563 a răspuns:

Pai...la sapa la porumblaughing acol se castiga

Întrebări recente