| AlexIonut2013 a întrebat:

As vrea sa imi descarc dota 2 dar am cateva intrebari mai intai:
1-Cat de mare este cand il descarci si instalezi?
2-Daca cineva stie cam cat net consuma cand joci adica am net prin modem si vreau sa stiu cam daca necesita o conexiune mai buna ca cea a lol-ului si cam cat net necesita cam o ora de jucat in continuu.
3-Care are cerinte mai mici de sistem dintre dota2 si lol(va rog spuneti-mi voi), parerea mea este ca dota2 deoarece cerintele minime sunt mai mici (memoria nu e o problema).
4-Am auzit ca trebuie sa il platesti sau daca nu vrei trebuie sa primesti o invitatie si nu prea inteleg cum. Daca ma ajuta cineva i-as fi recunascator! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

1. Are 11 GB aproape, cu update-urile facute la zi.
2.Este ok si cu 200kb/s.
3. Cerintele mai mici sunt la LoL. Dota 2 este cu mult peste LoL cand e vorba de grafica. Are niste efecte cu mult superioare unor shootere, chiar daca este doar un MOBA.
4.Nu trebuie sa platesti absolut nimic daca nu vrei. Nu este pay-to-win. Poti cumpara doar skinuri(seturi) pe eroi care nu te avantajeaza cu nimic fata de altcineva, doar prin prezenta scenica.
Succes!

2 răspunsuri:
| fffandreeea a răspuns:

E un joc extraordinar! Descarcal

| Snaxpro a răspuns:

E gratis pe steam, nu trebuie cine stie ce net, min 8 gb spatiu hard disk.