| madalinspy a întrebat:

astazi mie foarte cald si m-am gandit la ceva. sa mi fac un cocktail dar fara alcool. imi spuneti si mie ce cocktail fara alcool sa fac dar sa fie mai simplu si sa numi dati site vreau sa aud din vorbele voastre daca ati incercat funda la cel mai bun cocktail

Răspuns Câştigător
| Laura0 a răspuns:

Iei o lamaie o tai in 8 parti..stii prima data in 2 si fiecare jumatate inca o data...asa pe pui intr-o pahar mare apoi pui 1 sau 2 linguri de zahar si le pisezi cu chestia aia cu care pisezi usturoiul, pe urma adaugi suc natural de mere si gheata(gheata sa nu fie cuburi, sa fie daca prin blender)si gatabig grinfundapuppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| Alexoutza a răspuns:

Ingrediente:
-400g de capsune
-sucul de la o lamaie
-100g zahar tos
-apa minerala
-cuburi de gheata
Speli si cureti capsunile, dupa care le amesteci intr-un blender impreuna cu zaharul tos si zeama de lamaie.Umpli un pahar 3/4(trei sferturi) cu continutul din blender si deasupra pui putina apa minerala si gheata. happy

| DWDT a răspuns:

3/4 l. lapte
1 ceasca sirop de fructe
1 l. apa minerala ( nu trebuie sa o folosesti pe toata. vezi cum iti place)

| madalinspy explică:

Laura a ta a fost cea mai buna Xd. le-am facut pe toate. pe al 2 loc mi-a placut a alexei si pe al treilea al dwdt deci laurei i-am dat fundita