| AAAdelin a întrebat:

Ma tot "roade" o intrebare : Ce este culturismul?

9 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Culturismul (în engleză body building „construirea corpului") este sportul dedicat dezvoltării musculaturii printr-o combinație de antrenamente cu greutăți, mărirea numărului de calorii consumate și odihnă. Culturiștii de performanță își etalează fizicul în fața unei comisii de arbitri, care acordă voturi bazate pe mai multe criterii (masă musculară, definire, separare, simetrie, proporționalitate etc).Ce yoga visati?laughing

| adelaadelaadela a răspuns:

Mai: pe scurt si pe intelesul tuturor e un fel de "yoga"

| adelaadelaadela a răspuns:

Un fel de "yoga" din cate stiu...

| Cosmin86 a răspuns (pentru adelaadelaadela):

Cum adica un fel de "yoga"? laughing Nu seamana DELOC cu yoga happy

| adelaadelaadela a răspuns (pentru Cosmin86):

Eiii si tu acumlaughing. m-am informat gresit scuzehee hee

| Cosmin86 a răspuns (pentru adelaadelaadela):

No problem, doar ziceam happy
Culturismul e cand faci muschi mari si definiti, fara grasime. Cauta pe google "jay cutler", el e idolul meu din culturism happy

| adelaadelaadela a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok:*big grin

| DianneKrieger a răspuns:

CULTURÍSM s.n. Sistem de exerciții cu greutăți sau haltere, care urmăresc formarea unui corp bine proporționat, frumos, puternic și armonios dezvoltat.

| Lol21 a răspuns:

Culturismul este un sport, in care concurentii ridica greutati