| 123454321 a întrebat:

nu stiti cum sa stergi un prieten de pe facebook.

Răspuns Câştigător
| Bristena a răspuns:

Buna!
Dacă are timeline, sub poza de ''cover'' e o căsuţă cu ''prieteni''. Te duci cu cursorul mouse-ului acolo şi jos de tot zice ''eliminare din listă'' sau ceva asemanator. Dacă nu are timeline, sub prieteni şi sub familie (dacă are familie) sunt câteva rânduri. Printre ele trebuie să fie şi ''eliminare''.
Daca n-ai inteles, vizioneaza si :
http://www.youtube.com/watch?v=5Z5OwunAmjU

Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
te duci in lista ta de prieteni, dai click pe prietenul dorit si iti apar niste functii, tu dai click pe ultima Sterge din lista de prieteni. apoi iti apare un chenar daca esti sigur ca vrei sa il stergi.
O zi frumoasa sa aihappy
La multi ani pe 2013happy

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Intri pe pagina lui. In dreapta scrie "prieteni" sau "friends", apesi acolo si dai la "scoate din lista de prieteni" sau "unfriend".
Good luck!

| cooldreams a răspuns:

Apesi pe butonul din dreapta "prieteni" si dai la ultimul buton pe "sterge din lista de prieteni"

| Be3bitza a răspuns:

Mai simplu intri in lista cu prieteni si in dreptul fiecaruia iti apare "friend" sau "prieteni" te duci cu click'ul pe acea casuta fara sa apesi si iti apar anumite chestii cu primeti notificari...nu ai tu treaba cu alea uitete dupa sterge din lista de prieteni sau unfriend :* dai clik ok si gatabig grin

| eva2299 a răspuns:

Hei happy!
Te duci pe profilul prietenului respectiv si vezi in partea dreapta o casuta unde scrie : Prieteni dai click pe ea si alegi optiunea : Sterge din lista de prieteni...
Si asta e tot!
Sper ca ai inteles big grin.
Funda puppy dog eyes?

| alexutza9912 a răspuns:

Este foarte simplu! Dai pe profilul lui/ei si sub imaginea de coperta iti apare un buton cu "prieteni" pe el. apasi pe acel buton si iti va aparea o lista cu ce vrei sa faci. Pe aceea lista jos de tot este scris "sterge din lista de prieteni" dai clic acolo apoi gata. ai sters acea peroana din lista ta. Succes! 3>