| ElyElena04 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste! Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| dyadyanadya a răspuns:

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas
Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind
Care te saruta pe frunte
Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA
Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit
Care in prezenta prietenilor te ia de mana
Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba
Iubeste-l pe el, deoarece el te iubestesi probabil k te va iubi mereu
Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt
Te iubesc am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte Te iubesc am scris pe plaja dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista
Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie
Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

cum se mai spune te yubesk in alte limby

AFRICANA: EK IS LIEF VIR JOU

Albania: Te duaa

Araba: ana bhbk ya

Armenian: Yes kez sirumen

Bambara: M'bi fe

Bangla: Aamee tuma ke bhalo aashi

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bisaya: Nahigugma ako kanimo

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bulgaria: Obicham te

Birmania: Chit pa de

Cambodian: Soro lahn nhee ah

Cantonese Chinese: Ngo oiy ney a

Catalan: T'estimo

Cheyenne: Ne mohotatse

Chichewa: Ndimakukonda

Corsican: Ti tengu caru (to male)

Creol: Mi aime jou

Czech: Miluji te

Cambogia: Bon sro lanh oon

Canada Franceza: Sh'teme

Croatia: Ljubim te

Cehia: Miluji te

Danemarca: Jeg elsker dig

Ebraica: Ich han dich lib

Elfa: amin mela lle

Estonian: Ma armastan sind

Ethiopian: Afgreki'

Elvetia: Ch'ha di ga"rn

Filipincinta padamue: Mahal ca ta

Finlanda: Mina" rakastan sinua

Franta: Je t'aime; Je t'adore

Gaelic: Ta gra agam ort

Georgian: Mikvarhar

Germania: Ich liebe dich

Grecia: S'agapo

Hiligaynon: Palangga ko ikaw

Hawaiian: Aloha wau ia oi

Hebrew: Ani ohev otah (to female)

Hebrew: Ani ohevet otha (to male)

Hiligaynon: Guina higugma ko ikaw

Hindi: Hum Tumhe Pyar Karte hae

Hmong: Kuv hlub koj

Hopi: Nu' umi unangwa'ta

Hungarian: Szeretlek

Indonezia: Saya

Iran: Mahn doostaht doh-rahm

Irlanda: Taim i' ngra leat

Inuit: Negligevapse

Irish: Taim i' ngra leat

Italia: Ti amo

Iugoslavia: Ya te volim

Japonia: Kimi o ai shiteru

Kannada Naanu ninna preetisuttene

Kapampangan Kaluguran daca

Kiswahili Nakupenda

Konkani Tu magel moga cho

Korean Sarang Heyo

Olanda: Ik hou van jou

Portugalia: Amo-te

Polonia: Cocham Ci

Romania: Te iubesc; Te Ador

Rusia: Ya tebya liubliu

Serbia: ljubim te

Spania: Te amo

Suedia: Jag a"lskar dig

Tara Galilor: 'Rwy'n dy garu di

Turcia: Seni seviyorum

UcrainasadNOU!) Ya tebe koxaiu-Mesaj trimis de Ilia

Ungaria: Szeretlek

2 răspunsuri:
| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute