| deniss_2179 a întrebat:

Sallut TPU am si eu doi pesti betta splendens un baiat si o fata dar i-am separat in loc sa se imperecheze se bat asa ca am scos-o pe femela de acolo si am pus-o in alt acvariu(masculul a facut si spuma deasupra apei si atunci am pus-o pe ea cu el ) ce sa fac sa faca pui si sa nu se mai bata ce imi trebuie?

2 răspunsuri:
| bubulina2012 a răspuns:

Un alt mascul pentru femela sau o alta femela pentru mascul.e clar ca pestii aceiia 2 nu se inteleg si nu sunt compatibili. E cler iti trebuie inca un mascul si inca o femela c sa fie totul in armonie! ai grija sa fie din aceeasi rasa!

| SpYoNu a răspuns:

Pai ma asa fac ei cand se imperecheaza! pune-o pe femela intr-un pet de plastic gaurit cu gauri mari si taiat de la jumatate ca sa se cunoasca si punele o planta in apa unde sa se ascunda femela cand se imperecheaza. Si ai grija ca daca nu scoti femela din acvariu ii v-a manca coada. Te sfatuiesc sa ai 2 acvarii ca dupa ce fac oualele trebuie sa puii femela in alt acvariu ca daca nu o pui o sa manance oualele si puii! Daca ti-am fost de ajutor sa-mi spui:-;