| Shelovesya a întrebat:

Saluatare! cum pot sa-mi schimb atitudinea adica sa devin mai glumeata mai iubareata si mai prietenoasa vrea raspunsuri cat se poate de mari

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna :]
Ca sa devii mai glumeata, trebuie sa ai propriul tau simt al umorului.Sa spui glume care te amuza pe tine,sa razi la glumele care ti se par amuzante,sa zambesti la glumele care ti se par neamuzante happy.
Trebuie sa fii mai sociabila cu toata lumea,sa te porti frumos cu toata lumea indiferent de prejudecati,indiferent daca acel om este prost,rrom,destept, fitos, etc.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai, chiar daca persoanele respective ti se par enervante incearca sa zambesti la ceea ce spunwinking, de exemplu cand vin si te intreaba de vorba sa nu le vorbesti pe un ritm cum ar fi '' ce vrei ma?'', ci sa incerci sa pari cat mai veselawinking Baftawinking

| Parmalat a răspuns:

Nu poti sa-ti schimbi atitudinea decat ca urmare a unor schimbari care s-au produs in viata ta si care te-au marcat. Iti vei schimba atitudinea pe parcurs ce inaintezi in varsta si intri la liceu (cunosti oameni noi), intri la facultate (alt mediu, alta abordare), iti cauti un loc de munca etc... dar asa de azi pe maine nu ai cum sa-ti schimbi atitudinea. Chiar daca te prefaci, la un moment-dat obosesti.
Dar nu inteleg care e problema ta: ai colege de clasa sau prietene foarte sociabile si te deranjeaza faptul ca nu esti ca ele? Pai hai sa-ti spun o chestie: nu e nevoie sa fii ca ele laughing
Daca nu te poti integra in grupul lor, no problem - cauta alt grup in care sa te integrezi.
Sincer sa fiu iti inteleg intrebarea fiindca si eu am fost toata viata mea un copil-problema, greu de integrat. De la gradinita si pana in ziua de azi nu m-am putut integra niciodata in "grupurile populare", mereu imi gaseam niste oameni mai retrasi cu care imi petreceam timpul. Si imi doream si eu la fel ca tine sa fiu mai cum sunt ei, sa ma distrez cum se distreaza ei, sa fiu pe langa fetele din grupul lor etc...
Dar in timp am invatat sa-mi pun in evidenta personalitatea: prin atitudine, prin haine, prin felul de a vorbi si cand eram in liceu, pe la 17 ani s-au schimbat rolurile: eram one-man show, incepusera sa ma copieze si grupul vesel si lumea normala de prin clasa.
Deci nu te gandi ca e o problema cu tine, incearca pur si simplu sa fii asa cum iti place. Si o sa vezi ca o sa vina si distractia si baietii si tot ce simti tu acum ca-ti lipseste.
Si esti foarte dragutsa in poza de la avatar happy