| Questo a întrebat:

Saluatare TotiPentruUnu, as vrea si eu sa stiu ce v-a trebui sa fac pentru a avea un somn cat mai linistit?

Răspuns Câştigător
| Catrinn a răspuns:

- Culca-te la ore regulate – pentru ca organismul tau are nevoi de un coeficient de siguranta.
- De obicei atunci cand ni se face somn, corpul nostru se incalzeste pentru ca se pregateste de perioada de relaxare. Fa o baie calda in inainte – pentru a-l incalzi mai devreme
- Pastreaza o lumina difuza in dormitor – orice raza iti poate strica somnul.
- Nu supraincalzi dormitorul – fa in asa fel incat sa in camera in care dormi sa fie temperatura de care ai tu nevoie pentru un somn linistit.
- In cazul in care suferi de insomnie nu te gandi la consecinte. Faptul ca iti faci griji din cauza insomniei poate duce la insomnie.
- Nu dormi cu pisica, catelul, purcelul langa tine – parul de la animale provoaca alergii care se manifesta noaptea si in plus orice miscare a animalului te poate trezi, sau invers - orice miscare a ta il poate trezi pe el.
- Nu inlocui o noapte de nesomn cu un pui de somn la pranz. In felul asta ti se da peste cap tot programul de somn si vei face la fel si in ziua urmatoare, totul ducand la un program alandala.

10 răspunsuri:
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Sa citesti asta : Pai,iti zic gusturile mele la o fata : Sa fie cheala,sa aiba un ochi scos, nasul sa fie stramb si sa-i iasa parul din el ca latele,sa aiba buzele atat de mici incat sa nu se observe,sa aiba fruntea incretita,urechile clapaugi,narile foarte largi,barbia putin paroasa,obrajii scosi in afara fetzei,gatul foarte lung,fata pistruiata,multe multe cosuri coapte gata sa iasa solutie galbena din ei, cu cearcane de bagi pumnul, cu o singura spranceana in dreptul ochiului scos si 2 sprancene in dreptului prezentei celuilalt ochi intreg,cu par pe piept,cu sani lasati pana la genunchi in asa fel incat sa nu`i mai trebuiasca fular,iar atunci cand ii este frig sa si le dea de dupa gat si sa le lege cu nod si fundita,cu buricul atarnat si plin de par,cu umerii plini de cosuri rupte si sangerande,cu mainile groase si atarnate,cu degete asemanatoare carnatilor si foarte roscate, cu unghii galbene printre care se strecoara cate o termita, cu fundul bombat de 10 ori cat fata de mare si bucile departate si pline de umflaturi roscate si puroiate,cu partea vaginala rosie ca focul si foarte larga dar sa nu poti sa te apropii de mireazma dulce,cu parul de acolo in dungi si floricele roz cu negru,cu picioarele ondulate, cu parul de pe picioare acoperit de sfarcuri intarite si excitate, cu calcaiele crapate gata sa ma inhatze, cu degetele picioarelor unse cu excremente de porchappy

| LigiMe99 a răspuns:

Sa iei somnifere... laughing) Scuze, nu m-am putut abtine. Incearca sa faci o baie fierbinte cu sare de baie si spumant cu miros de lavanda. Punte-ti pe marginea cazii un prosop rulat, ca sa te sprijini de ceva moale. Stai cat vrei tu. Apoi, cand iesi, imbraca-te cu cea mai moale pijama si da-te cu crema
fa-ti un ceai de plante si be-al in pat, in timp ce citesti ceva usor. Apoi, cand te ia somnul, inveleste-te si Noapte Buna!

| hiphopgirl a răspuns:

Ae fi bine sa bei o cana de lapte cald cu miere te linisteste

| isis5001 a răspuns:

Eu cand am avut insomnii si nu aveam deloc un somn linistit o doctorita mi-a recomandat sa ma duc la plafar si sa imi cumpar niste pastilute naturale numite Passiflora. La mine au avut efect. Se ia una pe seara. Sunt vreo 30 in cutie si costa in jur de 12 ron.

| Inessix a răspuns:

Bea un ceai de musetel seara. Si renunta la cafea si alte excitante ( energizant, ceai verde)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnifere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reduce fumatul, daca fumezi, evita sa dormi ziua.
De asemenea petrece in aer liber macar 30 minute seara, evita statul la calculator exagerat.
Nota - Nu-ti recomand sa iei niciun fel de medicament, cum ar fi somnifere, uneori acestea creeaza dependenta!

| anonimul9156 a răspuns:

Astfel de problema am avut si eu.cand te enervezi in timpul zilei dormi mai nelinistit si mai putin.cu cat esti mai fericit si mai calm in timpul zilei dormi mai linistit si mai mult.am incercat-o pe propria piele si sunt sigur ca merge.si inca ceva...incearca sa nu te gandesti la lucrurile rele care ti sau intamplat peste zi.happy

| selly000 a răspuns:

Bea un ceai de tei searabig grin

| BebeFumeazaKent a răspuns:

Buna.Ionut!?
Paii pentru un somn linistit sa aerisesti camera in fiecare seara sa nu fie cald.
Cam atatthinking
App daca nu reusesti nici asa iti recomand o plimbare la munte la padure asa la aer curat sa de obosesti un pic!
Va functiona cu siguranta
App somn usor laughing)
Si pupicii de laa miine
Funda?!