| BrianSpilner a întrebat:

Am 19 ani si recent m-am apucat sa beau bere, pana acum pot spune ca nu am incercat prea multe beri, dar preferatele mele sunt Heineken si Corona. As dori sa-mi dati alte exemple de bere sa incerc.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.berigermane.ro/
eu unu recomand berea neagra e mult mai sanatoasa si are un gust deosebit, isi recomand sa incerci

| Skyfest a răspuns:

Ce tip-uri de beri it plac, amare, dulcii?

| NLS a răspuns:

Am baut pentru prima data Heineken prin 2011. Si atata a fost, de atunci nu-mi mai trebuie altceva.
In afara de Ursus, Carlsberg si Stella Artois...
Insa cele 3 straine sunt beri mai rafinate, nu material de bagat in tine cu lazile, pana cazi lat.

| Claxon987 a răspuns:

La varsta ta e usor sa devii dependent si nu e de gluma cu asta, mai bine treci pe suc de orice fel

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru NLS):

Tot ce ai enumerat tu sunt beri de duzina de bagat in tine. Berile cu adevarat rafinate sunt alea belgiene, nepasteurizate eventual si facute in berarii mici nu hale industriale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea sunt beri de duzina. Iti recomand sa incerci berile belgiene, ale cu adevarat sunt niste bauturi rafinate.

| NLS a răspuns (pentru suntserios):

Lasand la o parte ca Stella Artois are radacini belgiene, n-am baut bere "belgiana, nepasteurizata", dar am avut sansa sa beau o data bere olandeza, (din comert, era la doza) si a fost cu adevarat altceva... mai presus decat orice Heineken.
Importa tu in Romania berea de care zici, si promit ca doar asa ceva mai cumpar.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru NLS):

Gasesti beri belgiene prin supermarket. Nu cele mai ce, dar gaseste Duvel, westmalle, La Chouffe, Leffe, Kasttel

| mgtow a răspuns:

Aia fara alcool e excelenta din Germania are un gust bun

| BrianSpilner explică (pentru mgtow):

Si cade foarte bine in timp ce conduci

| mgtow a răspuns (pentru BrianSpilner):

Eu pe tir imi aprovizionez destule dar aia nazista e cea mai buna la gust si calitate 0.0% nu tiganii cu alcool si spirt

| Donsavas a răspuns:

Nu cred ca vrei sa încerci si niste pastile la bătrânețe.