| Overom a întrebat:

Salut, am incercat in trecut sa uploadez o poza pe facebook si nu a mers am zis ca este o eroare trecatoare, am incercat si in prezent si tot acelasi lucru, nu sunt un fan inrait al facebook-ului cum este majoritatea populatiei si nu am experienta mare in a umbla pe facebook nu cunosc aceasta eroare, cei care aveti cunostiinta de cauza de ce nu ma lasa sa uploadez poza pe facebook, mersi de ajutor o zi buna tuturor.

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce format este poza si cati MB are? Pentru a afla, da click dreapta pe poza si proprietati. Ce eroare iti da la upload? Ce browser folosesti?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Overom explică (pentru neluL):

Poza este jpeg are 482 kb si 494 520 bytes, folosesc opera, iar cand incerc sa uploadez poza imi arata ca se incarca apoi deodata parca moare nu mai incarca nimic pur si simplu se face pagina alba nu da nimic si imi zice ca e unuploaded ceva de genul...

| neluL a răspuns (pentru Overom):

FACEBOOK - incarca poze cu fotolink https://apps.facebook.com/fotolink/

| Overom explică (pentru neluL):

Nu prea am reusit sa ma descurc cu ce mi-ai dat tu, dar apreciez foarte mult efortul multumesc pentru ajutor

| neluL a răspuns (pentru Overom):

Alta varianta: baga poza in Paint si fara sa-i faci nimic o salvezi ca.jpg si apoi o incarci pe facebook. Asa trebuie sa mearga (jpeg nu e suportat de facebook)
Revino cu un reply!

| Overom explică (pentru neluL):

Am incercat si varianta aceeasi problema minora si totusi atat de enervanta

| neluL a răspuns (pentru Overom):

Instaleaza ultima versiune de java si incearca din nou!
http://www.java.com/en/download/index.jsp

| Overom explică (pentru neluL):

Nu, nu are nici un efect eu zic sa o lasam balta prefer sa traiesc o viata reala nu o viata pe Facebook, dar iti multumesc din suflet pentru efortul depus ca sa ma ajuti.

| neluL a răspuns (pentru Overom):

Si eu prefer tot LIVE LIFE! Nu am facebook big grin

| Overom explică (pentru neluL):

Ma bucur ca mai sunt persoane normale pentru ca in 2013 am inceput sa cred ca virtualul este virtual dar pentru unii viata reala este tot virtual laughing am mai auzit una tare..sex virtual adica e foarte penibil si doar cei bolnavi il pot face.

| neluL a răspuns (pentru Overom):

Tehnologia e de vina si lumea care este acaparata de ea! Copilaria de odinioara s-a dus... ce a mai ramas de facut, decat virtual sex, video chat cu tot ce vrei, unele "personaje" au o atitudine exhibitionista in fata camerei (am incercat sa ma exprim elegant) - par example http://chatroulette.com/
!

| Overom explică (pentru neluL):

Da eu incerc sa inteleg ce placere simti daca o fata iti arata un san la webcam adica nu il atingi nu faci nimic si totusi platesti acel moment cand eventual poti simti acest lucru pe viu ....asta este imi trebuie o alta lume laughing simt ca asta putrezeste din ce in ce mai tare...

| neluL a răspuns (pentru Overom):

thumbs up