| saidkique a întrebat:

Salut, am mai multi catei acasa de vreo 4 luni iar 2 dintre ei nu se mai misca, au slabit foarte mult deoadata si dau semne de moarte, daca nu chiar a murit unul. Nici nu vreau sa ii deranjez. Stau la curte e intuneric si nu am bani de veterinar mai ales ca nu sunt de rasa. Nu le-am dat nimic de mancare stricat sau care sa le faca rau si nu au iesit din curte. Stiu ca unuia dintre ei i-am scapat un lemn in cap din greseala cand mutam un brat de lemne pentru foc acum vreo saptamana dar nu a dat semne de durere prea mari decat un carcel la picioarele din spate pe acum nu prea le mai misca chiar asa de mult, doar capul. O fi cauza si asta? Dar celalalt?

5 răspunsuri:
| saidkique explică:

Am gasit raspunsul. au fost otravisad TOTI.-.

| gelu1970 a răspuns:

Intr-o buna zi cand o sa fii in varsta si no sa te poti misca dintr-o cauza anume, poate o sa ai ocazia sa nu vrea nimeni sa te deranjeze, dar o sa ai calculatorul aproape. am citit pe facebook o fraza : "cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult animalele". nu te cunosc si nu am nimic personal cu tine...ma gandesc doar cat de pasiv/a poti fi stiind ca in curte doi catei mor sau au murit fara sa le acorzi nici o atentie.

| Hexiled a răspuns:

Sa ai caini de rasa si sa le faci asa ceva nu-i nimic grav doar i-a picat un lemn in cap ce poate sa aiba

| saidkique explică (pentru Hexiled):

Nu sunt de rasa sunt corcitura maidanez cu pechinez si lemnul era de dimensiunea unui pahar in grosime, era mai mult o aschie groasa si dupa nu a dat niciun semn de durere decat pe moment cand a luat-o la fuga.

| lupuvesel a răspuns:

Nu este din cauza lemnului este o boala a cateilor a avut-o si al meu trebuie ca la anumite intervale de timp sa le dai apa in care s-a dizolvat zahar, trebuie sa le dai cu forta (daca este boala pe care a avut-o si catelul meu nu vor vea sa manance)