| nousername4875 a întrebat:

Salut, am o pagina pe facebook, cum pot sa blochez o pagina sau persoane ca sa nu poata scrie la noi pe wall, stiu ca se poate asa, dar nu stiu cum, va rog repede, dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Intri pe pagina celui pe care vrei sa il blochezi, click pe sageata in jos (sus langa ''friends'' si ''message'', si block.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Exista o sagetica in jos langa rubrica friends si message. Apesi pe ea apoi selectezi ''report-block'' si selectezi mai departe ''block''.

| nousername4875 explică (pentru TheAce):

Tot nu inteleg, unde sa apas? Cand sunt pe pagina ce trebuie sa fac?

| TheAce a răspuns (pentru nousername4875):

Intri pe pagina celui pe care vrei sa il blochezi, click pe sageata in jos (sus langa ''friends'' si ''message'', si block.

| NINAdancer a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa dai la pagina persoanei pe care vrei sa o blochezi dai la "prieteni" -> "add to another list" -> "restrictionare"