| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o problema foarte mare si va rog frumos mult sa ma ajutati! sad,. Acum 3-4 saptamani am primit un catelus, e fetita, are culoarea auriu si e ciobanesc carpatin.
Ieri cand am venit de la scoala nu mai putea umbla cu picioarele din spate,iar azi dimineata statea pe jos si zacea si plangea, si nu se putea misca, cand o luam in brate plangea si mai tare. Presupun ca a muscat-o de picioare cainele vecinului meu care vine tot timpul in curte si a muscat-o. Cainele vecinului e urias si are blana mare parca e un monstru. crying va rog ajutati-ma ce sa fac cu catelusul ca mi-e mila si tot timpul ma jucam cu ea cand era bine, o duceam in parc, se simtea foarte bine dar acum nu! crying Va rog dati-mi un sfat! Dau fundita e foarte urgent! crying

6 răspunsuri:
| andreea49 a răspuns:

Du-o la veterinar.

| anonim_4396 explică (pentru andreea49):

Degeaba, i-a curs sange din fund, si a murit

| KillerBunny1500 a răspuns:

Dupa cum se pare este foarte grav. Iti sugerez sa o duci neaparat la un medic veterinar, desi se poate vindeca si singura, dar o sa aiba niste dureri cumplite. Incearca sa stai mult cu ea in continuare si s-o mangai ca sa se mai linisteaca putin, alint-o si dai ce ai mai bun tu de mancare. Apropo ai depistat cumva urme de muscataturi sau alte rani ce ar fi putut fi facute de un caine?

| anonim_4396 explică (pentru KillerBunny1500):

Salut! Prea tarziu, la ora 11:30 a murit, iar la ora 4-5 am ingropat-o crying

Răspuns utilizator avertizat
| tusnad a răspuns:

Trebuie sa mergi cu ea neaparat la medic cel mai probabil are o infectie la rinichi.Are niste dureri cumplite care coboara in piciorele din spate. URGENT LA MEDICUL VETERINAR!