| Overom a întrebat:

Salut, am un Cane Corso de 6 luni si cand il scot afara pentru ca e specific Romaniei sa fie satre de mii de caini pe strada sa nu poti avea o plimbare normala la fiecare colt de strada sta cate 5 6 caini maidanezi..si incepe il latra sare la el si se sperie e normal la o varsta de 6 luni avand in vedere ca e un caine de lupta sa ii fie frica?

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

E un pui, si leii cand sunt mici sunt fricosi, e normal, nu are momentan instinct de lupta, asta vine dupa un an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos câine! Să-l stăpâneşti sănătos.

| cosmin598 a răspuns:

Iti dai seama ca ii este frica la varsta asta mica. Dar cand se face mare va da toti cainii maidanezi la oparte

| Overom explică (pentru cosmin598):

Exact asta ma gandeam si eu trebuia sa reactioneze intr-un fel nu ca vreau eu sa il inraiesc sau ceva de genu sa nu se interpreteze dar m-am documentat foarte mult si este specific rasei lor sa atace instinctiv chiar daca e dresat sau nu happy dar tot ce schita era o teama si da sa fuga si ma gandeam sa nu fi nimeri cel imi fricos cane corso ca si pretul a fost pe masura happy

| Kryss_Kryssty_2000 a răspuns:

Este forte normal din punctul meu de vedere pentru xa eu am speriat un Cane Corso in varsta de 2 ani