| demonangel24 a întrebat:

As vrea niste ideii despre cum as putea face rost de bani. Cam 12 lei pe saptamana. Am 12 ani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde locuiesti. Noi la varsta ta, tot asa, aveam nevoie de bani si ne-am apucat sa adunam plante medicinale si sa le vindem prin vecini. Ce vremuri...
Insa ai putea incerca la vreun hotel, restaurant, daca esti esti destul de convingator, te poti alege cu o slujba mica. Insa pentru asta, probabil ca vei avea nevoie si de acordul parintilor.

| demonangel24 explică (pentru anonim_4396):

Eu locuiesc in Bucuresti sectorul 1.

2 răspunsuri:
| us3r a răspuns:

Daca ai doar 12 ani, du-te mai bine si invata, cere bani parintilor si ei te vor ajuta. in schimb daca v rei sa faci ceva util, poate doar la voluntariat ai reusi ceva.