| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi iau o bicicleta sau un mtb dar vreau sa imi pun leduri pe ea, sa ii pun pe ghidon, pe coarne. Dar vreau sa stiu daca e legal, adica daca am voie sa ma plimb cu ea seara, prin sat, pe drumurile unde este asfalt, adica pe unde circula si multe masini!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai mai puțin de 14 ani nu ai voie cu bicicleta pe stradă.
Pe drumurile publice, noaptea, e chiar obligatoriu să ai lumini și reflectorizante la bicicletă. Doar albastre nu ai voie.

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Da! Este sub 14 ani.

1 răspuns: