| Frt_Crispert_1996 a întrebat:

As vrea sa plec cu trenul undeva, si as vrea sa imi cumpar bilet inainte sa plec. Aveti idee daca casele de bilete sunt non-stop?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca este non stop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biletele se vand cu cca o ora inaintea plecarii trenului. Poti merge sa te interesezi la gara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da casa de bilete e deschisa non stop.

| PeFuga a răspuns:

Depinde de localitatea in care stai. Daca este un oras mai mare casa de bilete este deschisa non-stop. Daca este un oras mai mic sau un sat prin care opresc mai putine trenuri e posibil ca programul sa fie mai scurt (adica noaptea, daca nu exista trenuri care sa plece din acea gara, ghiseul poate fi inchis). Poti cumpara biletul si cu cateva zile inainte de plecare, astfel beneficiezi si de oarece reduceri de la CFR. Mai exista posibilitatea de a cumpara biletul si de la o agentie de voiaj daca ai asa ceva in orasul tau. Pe cat posibil nu lasa chiar pe ultima suta de metri pentru ca uneori poate fi aglomerat si risti sa nu ai suficient timp si sa pierzi trenul. Sper ca te-am ajutat!

| DefulChitros a răspuns:

Cumpara bilete online de aici =====>http://www.cfrcalatori.ro/756
funda :D