| th3on3 a întrebat:

Careva stie cum pot face USB boot-abil pe Windows pentru Mac?

6 răspunsuri:
| TacaPaca a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......pe-el-mac/
Mai caută înainte să postezi.
Baftă!

| th3on3 explică (pentru TacaPaca):

Mersi! Dar chestia e ca eu in loc de OS X vreau sa pun Ubuntu.

| th3on3 explică (pentru TacaPaca):

Si oricum, chiar si OS X de as vrea sa pun cu acel program nu ar merge, deoarece e facut doar pentru windows, o spune si numele. happy

| TacaPaca a răspuns:

Incearca cu asta https://rufus.akeo.ie/
nu se instaleaza nimic...trebuie decat sa iti iei tu sistemul de operare (sa fie.iso neaparat)
uite si tutorial...e pentru 8.1 dar se aplica aceeasi pasi si la ubuntu.
Bafta! Funda?

| th3on3 explică (pentru TacaPaca):

Am incercat deja, nu merge nici cu rufus, nici cu unetbootin si nici cu YUMI. Mersi oricum!